5 канал

У разі негативного результату референдуму в Нідерландах нічого страшного не cтанеться - експерт

Будь-які результати референдуму в Нідерландах на зону вільної торгівлі з ЄС впливу не матимуть

У разі негативного результату голосування населення Нідерландів на референдумі на підтримку Угоди про асоціацію України з ЄС нічого страшного не станеться. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявив голова правління Міжнародного центру перспективних досліджень Василь Філіпчук.

"Нічого взагалі катастрофічного не трапиться. Є міфи, є реалії. Почнемо з реалій. Угода про асоціацію має дві складові: одна з них - політична, інша - зона вільної торгівлі. Зона вільної торгівлі не належить до компетенції країн-членів ЄС, і навіть якщо б її не ратифікували дві третини чи взагалі жодна країна-член Європейського Союзу, достатньо згоди Єврокомісії, Ради ЄС, Європейського парламенту, щоб вона набула чинності ... тобто будь-які результати цього референдуму на зону вільної торгівлі з ЄС впливу не матимуть", - зазначив він.

Філіпчук додав: "Політична частина - так. Очевидно, що після того як відбудеться референдум і якщо він буде негативний, парламент Нідерландів має це питання ще раз розглянути. І навіть якщо прийме негативне рішення не ратифікувати, що ми втрачаємо? Не буде діяти політична частина. Нові дискусії, чи може функціонувати Рада асоціації за умови нефункціонування політичної частини, я думаю, що може. В нас є прецедент, коли існувала Угода про партнерство і співробітництво... Було чотири роки, коли так само діяла торгова частина без політичної частини... Дипломати знають, як це все робиться".

Нагадаємо, як заявив в ефірі "5 каналу" генеральний директор компанії "Артхаус трафік" Денис Іванов, нідерландці щодо референдуму налаштовані скептично, бо не зовсім розуміють, про що їх запитують.

Попередній матеріал
Дорогою до Києва зник львів’янин, який скористався сервісом BlaBlaCar
Наступний матеріал
У Вільнюсі відбудеться засідання Координаційної ради Світового конгресу кримських татар
Теги:
Loading...

Україна та референдум у Нідерландах: бути чи не бути?

Сьогодні відбудеться міжнародний велофлешмоб на підтримку України в нідерландському референдумі

Уряд Нідерландів остаточно вирішить долю асоціації України з ЄС тільки після 12 квітня - Кулеба

За жодним опитуванням нідерландські прихильники асоціації України з ЄС поки що не перемагають - Кулеба

"Hop, Nederland, hop!": що українські таланти готують для Нідерландів

5 канал - трансляція наживо