Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

У Раді вимагають реакції на слова нардепа ОПЗЖ про Крим та відсутність суверенітету в України – включення

Читайте по-русски
Депутати закликали міжнародну спільноту не визнавати результатів референдуму на території анексованого півострова

Реакції від голови Верховної Ради на заяву депутата Олега Волошина вимагають парламентарі. Вони закликають спікера Ради Дмитра Разумкова звернутися до правоохоронних органів. А сказане нардепом від "Опозиційної платформи – За життя" називають злочином. За перебігом голосувань у Раді стежила кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Такі заяви пролунали під час обговорення постанови про нелегітимне проведення референдуму в окупованому Криму. Рішення підтримали 306 народних депутатів. Вони закликають міжнародну спільноту не визнавати результатів голосування на території анексованого півострова. Вважають, що правки до конституції Росії, які були внесені після референдуму, спрямовані на легалізацію анексії Криму. Через це парламент України вимагає від демократичних країн продовжити та посилити міжнародний політичний та економічний тиск на Москву.

Натомість Волошин заявив, що нібито "ніхто не захоче повертатися до країни, де всі жебракують". Заявив, що Україна, на його думку, "немає суверенітету".

"У нас триває війна. Для тих, хто забув. Під час війни будь-які натяки на територіальну цілісність є злочином. А той, хто дозволяє такі заяви, – є ворогом", – заявив голова фракції "Голос" Сергій Рахманін.

Після цього депутати перейшли до районування. Верховна Рада зменшила кількість районів в Україні: відтепер їх буде 136 замість 490. За відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів.

За словами міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, постановою завершиться реформа децентралізації в Україні. Тепер в одному районі має проживати щонайменше 150 тисяч людей, а міста будуть рівновіддалені від центру щонайбільше на 60 кілометрів.

Як пояснював раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль, районний поділ був утворений ще в СРСР, і тепер не відповідає сучасним стандартам адміністративно-територіального поділу на субрегіональному рівні. Він навів приклад, що є райони, де проживає 5 тисяч людей, а є такі, де населення сягає 180 тисяч. Це спричиняє великі розбіжності в субвенціях та дотаціях. За словами Шмигаля, відповідальність у таких районах однакова, а навантаження різне. Тож тепер в одному районі має проживати щонайменше 150 тисяч людей, а міста будуть рівновіддалені від центру щонайбільше на 60 кілометрів.

Утім, з такою думкою згодні не всі. В опозиції переконують, що такі зміни – пряме порушення прав людей з районів. Кажуть – спочатку обіцяли скасувати районні ради та адміністрації. А цього не зробили.

Днями біля Верховної Ради люди виходили на протест. Побоюються, що через новий адміністративний устрій населення деяких населених пунктів буде відрізане від адміністративних послуг через віддаленість райцентрів. 

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада не взялася розглядати скандальний законопроєкт депутата Максима Бужанського щодо мови. Цей законопроєкт полягає у скасуванні частини закону про мови, яка вимагає перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 року. Комітет Верховної Ради законопроєкт відхилив.

 

Попередній матеріал
Alyona Alyona випустила нове потужне відео
Наступний матеріал
"Може залишити без інтернету майже всю країну": Українців попередили про кібератаки нового типу
Loading...

Скандальний законопроєкт Бужанського: денне засідання Верховної Ради – завершено

Рада ухвалила зменшення кількості районів в Україні

"Ми бачимо президента, який соромиться сказати, що РФ – агресор": "Голос" іде в опозицію до влади

"Слуги" скликають 21 липня позачергову сесію Ради

Верховна Рада заслухала звіт Кабміну – відео

"Не чіпай мову": акція протесту проти законопроєкту Бужанського під Радою – завершено