Генсекретар НАТО Марк Рютте прокоментував перший пункт плану перемоги України, що передбачає запрошення до членства в Альянсі.
Про це Рютте сказав на спільній пресконференції з прем'єр-міністром Швеції Ульфом Крістерссоном у Брюсселі.
Зокрема, його запитали, чи підтримує він перший пункт плану перемоги України, що стосується необхідності запрошення країни до членства в Альянсі, а також чи ведеться відповідна робота з союзниками.
Рютте зазначив, що два тижні тому відвідав Київ і також спілкувався з президентом України Володимиром Зеленським минулого тижня.
"Я дуже добре обізнаний з усіма елементами плану перемоги. Як ви також знаєте, НАТО у Вашингтоні вирішило зробити шлях до членства в НАТО для України незворотнім. Про це чітко було заявлено. І ми перебуваємо в тісному контакті з союзниками, з Україною, аби з'ясувати, як ми можемо зробити наступні кроки успішними та плідними", – наголосив Рютте.
Генеральний секретар Альянсу зазначив, що не може розкрити всі внутрішні подробиці переговорів.
Як повідомив Рютте, тривають активні обговорення щодо плану перемоги України, і використовуються всі можливості для ухвалення подальших покрокових рішень. Він також наголосив, що відбувається багато важливих подій, пов'язаних зі зближенням України з Альянсом.
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Зокрема, на саміті лідерів НАТО у Вашингтоні в липні було ухвалено рішення про зобов'язання надати Україні €40 млрд до 2025 року. Також було вирішено створити координаційне командування Україна-НАТО в німецькому місті Вісбаден. Крім того, Україна укладає двосторонні угоди про безпеку з багатьма країнами-членами Альянсу.
"Усе це, фактично, закладає міст до членства в НАТО у майбутньому. Але план перемоги не лише про запрошення щодо набуття членства в НАТО. План перемоги має багато елементів і як це сьогодні президент Зеленський пояснив своєму парламенту", – сказав Рютте.
Генеральний секретар Альянсу зазначив, що подібні плани завжди є складовою частиною переговорів, які продовжуються. Він також підкреслив, що ведеться робота з Україною для кращого розуміння бажань українців і того, як це може сприяти завершенню війни.
"І зрештою, найголовніше, що маємо здобути для України, щоб вона була у найбільш вигідній позиції, коли уряд України вирішить, що хоче розпочати переговори про припинення війни. Українці мають бути у дуже сильній позиції, коли настане цей момент", – сказав Рютте.
Нагадаємо, президент представив у Верховній Ради 5 пунктів "плану перемоги".
Як повідомляв 5.ua, план перемоги України складається з п'яти пунктів. Також він містить три таємні додатки.
Читайте також: Зеленський розповів, як західні партнери поставилися до плану перемоги України
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій