У Києві з офіційним візитом перебуває прем`єр-міністр РФ (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Газова гармонія: чи не вперше у російсько-українських стосунках в енергетичній сфері минулося без тертя та взаємних звинувачень. Глава уряду Російської федерації уперше і востаннє на цій посаді відвідав Україну. Сторони не лише констатували відсутність заборгованостей за блакитне паливо, але й заговорили про укладання довгострокових контрактів.
  Вони вітаються по-християнськи "Христос воскрес - воістину воскрес", щоправда без потрійного поцілунку, як заведено у великодній тиждень. Натомість - протокольне рукостискання. Юлія Тимошенко та Віктор Зубков бачаться вдруге. Перша зустріч відбулася два місяці тому у Москві - на піку газового конфлікту. Тоді Україна не розраховувалася за спожите паливо, Росія - за його транзит, а контрактів, що могли б врегулювати газові відносини, взагалі не існувало. Нову зустріч Тимошенко поспішає розпочати з приємного.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "За эти три месяца мы смогли выровнять отношения, подписать новые контракты, выйти практически на прямые отношения и на сегодняшний день мы отправили последнюю платежку, котрая полностью гасит скопившиеся долги за природный газ и на этот момент можно сказать, что Украина расчиталась по всем своим обязательствам".

  Те, що газових боргів більше немає, підтверджує і Віктор Зубков. Наступним кроком має стати укладання прозорих довгострокових контрактів: уперше таку пропозицію вносить не українська сторона.

  Віктор Зубков, голова уряду Російської Федерації: "Конечно, это очень хорошо, это открывает нам с вами путь для дальнейшего такого солидного взаимодействия в газовой сфере, выстраивать наши отношения на многие - многие годы вперед, может быть даже на долгосрочные отношения, может быть на 8-10 лет вперед с понятными прозрачными контрактами: на поставки и на транзит газа по територии Украины".

  Прем’єр-міністри також домовилися вже цьогоріч поновити спільне виробництво літаків АН-124 "Руслан" та пристосувати торговельний простір до норм СОТу. Пообіді глави урядів та їхній почет уже пили шампанське. Присмак гіркоти додавало розуміння: Віктору Зубкову працювати прем’єр-міністром ще із тиждень - до інавгурації нового президента Дмитра Медведєва та обрання главою уряду Володимира Путіна. Якщо дотепер формула "прем’єр Зубков - виконавець волі президента Путіна" - була беззаперечною, сказати, хто буде головнішим у тандемі Медведєв-Путін та який курс вони оберуть щодо України, не беруться навіть найбільш утаємничені експерти.

  Ольга Кошеленко, Віталій Дорощенко та Володимир Леонов, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.54Мб)
  Попередній матеріал
  У США презентували Speed Racer'а братів Вачовські
  Наступний матеріал
  Репортаж про Великодні святкування у Пирогові (ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...