У Києві мітингували проти і за Табачника (репортаж)

  Нова владна команда вже відмовляється від свого міністра. Заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман закликала піти у відставку Дмитра Табачника, проти якого останнім часом розгорнулася масштабна кампанія. Першими одразу ж після його призначення на посаду міністра освіти проти Табачникавиступили парламентарі-нашоукраїнці.
  Згодом у західно-українських областях були організовані акції протестів. Сьогодні ж студентів-протестувальників вивели під стіни самого Міністерства, але там їх зустріли захисники нового міністра.

  ***

  За годину до анонсованої "Антитабачної кампанії" під міністерством освіти вже вишикувалися хлопці й дівчата з гаслами на підтримку чинного міністра.

  Між прибічниками та опонентами Дмитра Табачника, які почали підтягуватися до Міністерства, розпалюються дискусії. Дехто встигає почубитися і розбити носа співрозмовнику.

  Поміж невдоволених - батьки цьогорічних випускників. Вони шоковані чутками про повернення вступних іспитів. Серед них - колишній Глава Секретаріату Президента.

  Студенти окуповують сходи під Міністерством. Перегукуються з опонентами за допомогою мегафонів.

  Далі протестувальники починають виставу. Головний герой - Дмитро Табачник - у ній заперечує Голодомор та виступає проти зовнішнього оцінювання. За це студенти викидають його у коробку з підписом "Смітник історії".

  У цей час знову спалахує бійка. Кількох активістів затримує міліція.

  Представник студентів проривається до міністерства, хоче передати звернення Дмитру Табачнику.  Документ забирає заступник міністра. Він захищає  шефа.

  Самого Табачника в цей час у Міністерстві немає. Він саме бере участь у засіданні Кабміну. Після  його завершення пояснює - він не проти тестування, а лише за вдосконалення. А його погляди на українську історію, які обурюють протестувальників, раніше не впливали, і зараз не впливатимуть на роботу Міністерства.

  За годину учасники акції розходяться. "Антитабачну кампанію" обіцяють продовжити. Тим часом у Адміністрації Президента вже шкодують про призначення на посаду міністра освіти. За словами Ганни Герман, Дмитро Табачник мав би подати у відставку. Втім в урядовця таких планів немає.

  Олександр Аргат, 5 канал 

  Попередній матеріал
  Місія МВФ може повернутися в Україну наприкінці березня
  Наступний матеріал
  Герман: Глав обладміністрацій можуть призначити наступного тижня
  Теги: