Верховна Рада України
Верховна Рада України 5 канал

У КВУ розповіли, як депутати відвідували засідання під час карантину

  Читайте по-русски
  Народні депутати проігнорували майже половину голосувань

  Під час карантину народні депутати гірше брали участь у голосуваннях Верховної Ради, повідомляє Комітет виборців України у Facebook.

  Так, з початку карантину відбулося вісім пленарних засідань парламенту (17, 30 березня, 13, 16 і 24 квітня), на яких було проведено 384 голосування.

  "У середньому один депутат узяв участь (натиснув "за", "проти" або "утримався") тільки на 57% голосувань Ради. Отже, народні депутати проігнорували майже половину голосувань під час карантину. Це найнижчий показник за весь час роботи ВР IX скликання", – йдеться в повідомленні.

  Для порівняння: у березні показники участі в голосуваннях були 66%, у лютому – 73%, у січні – 82%, у грудні – 79%, у листопаді – 80%, у жовтні – 65%, у вересні – 71%, відзначають у КВУ.

  Загалом 51 народний депутат узяв участь у менш як 10% голосувань Ради під час карантину. Троє депутатів узяли участь у 100% голосувань (Бакумов, Мазураш, Литвинов).

  Активно голосували депутати "Слуги народу" (в середньому взяли участь у 84% голосувань) та "Європейської солідарності" (75%). У групи "Довіра" показники на рівні 64%, у "Голосу" – 57%, в ОПЗЖ – 56%, у "Батьківщини" – 50%. Депутати групи "За майбутнє" в середньому взяли участь лише в 39% голосувань.

  "Під час карантину народні депутати розглядали не тільки закони, спрямовані на боротьбу з коронавірусом, а й низку інших важливих рішень. Зокрема, ухвалили так званий закон про ринок землі, який мав багато правок. Саме це суттєво вплинуло на низькі показники участі депутатів у голосуваннях. Адже традиційно розгляд поправок сприймається багатьма депутатами як технічне голосування, у яке не варто особливо вникати. Однак, крім цього, деякі фракції та групи свідомо саботували голосування з окремих питань, мотивуючи це своєю політичною позицією та повним неприйняттям запропонованих законодавчих змін", – наголосив голова КВУ Олексій Кошель.

  Нагадаємо, 24 квітня народні депутати зібралися на позачергове засідання й не підтримали скасування змін до регламенту Верховної Ради, які було ухвалено 16 квітня.

  Попередній матеріал
  Фінансовий комітет рекомендує Раді ухвалити "антиколомойський" законопроєкт
  Наступний матеріал
  Коронавірус виявили вже в 11 прикордонників – під контролем медиків майже 300 осіб
  Loading...

  Стало відомо, хто в Раді найчастіше прогулював засідання

  Пленарне засідання ВР: розглядають тисячі правок до земельної реформи

  Через прогули засідань народним депутатам у листопаді не виплатили майже 3 мільйони гривень

  Пленарне засідання Верховної Ради – відео

  Пленарне засідання Верховної Ради – відео

  Пленарне засідання Верховної Ради – відео