5 канал

У Комітеті виборців назвали кількість політичних партій в Україні

  У КВУ застерігають від великої кількості штучних партій

  У Комітеті виборців заявляють про велику кількість зареєстрованих політичних партій в країні порівняно з сусідніми державами, і що багато з них створюються для подальшого продажу пакета статутних документів.
  Про це повідомив гендиректор КВУ Олексій Кошель в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

  "КВУ закликає зупинити потік штучних партій", - наголосив він.

  За його словами, Україна є одним із європейських і світових лідерів за кількістю зареєстрованих політичних партій: станом на 29 вересня в країні було зареєстровано 344 політпартії, тоді як у Польщі - 84, Словаччині - 56, Румунії - 124, РФ - 77, Молдові - 45, Латвії - 73, Литві - 38.

  Майже половина всіх українських політичних партій з'явилися за останні три роки. Зокрема, за 9 місяців 2016 року була зареєстрована 41 нова партія, у 2015 році – 79, у 2014 - 37. У минулі роки найбільше партій було зареєстровано у 2005 році - 24.

  Гендиректор КВУ зазначив, що головною причиною появи великої кількості політичних партій є спрощений механізм їх реєстрації та створення з метою подальшого продажу пакета статутних документів.
  Збір підписів виборців на підтримку утворення партії створює можливості для численних фальсифікації і часто не відображає реальної підтримки громадянами тієї чи іншої політичної сили.
  При реєстрації нерідко використовуються фіктивні списки виборців, в яких одні й ті ж особи регулярно підтримують створення різних політичних партій.

  "Замість збору підписів доцільніше використовувати умову щодо наявності в партії осередків або ж певної кількості членів. Це також відповідатиме Всеукраїнському статусу партій, закріпленому в законі "Про політичні партії в Україні", - сказав Кошель.

  Попередній матеріал
  Верховна Рада звільнила вже трьох одіозних суддів – ЗМІ
  Наступний матеріал
  Паралімпійська чемпіонка Катерина Істоміна: Коли ти думаєш про суперника, суперник вже стає сильнішим
  Теги:
  Loading...

  СБУ просить Церкву допомогти у звільненні заручників бойовиків

  Порошенко доручив Клімкіну поінформувати Москву про неможливість проведення виборів до Держдуми в Криму – Цеголко

  Французька поліція застрелила обох нападників на церкву

  Довибори до парламенту  відбулися – КВУ