5.ua

У Донецьку протестували свободівці [відео]

  У Донецьку свободівці вимагали притягнути до відповідальності російських прикордонників за вбивство чотирьох українських рибалок. Близько півтора десятка людей із відповідними вимогами вийшли з українськими прапорами під стіни ОДА.

  Нагадаємо, 17 липня, в Азовському морі у районі російського селища Воронцовка катер берегової охорони прикордонної служби Російської Федераціі збив рибальський баркас, на якому перебували п'ятеро чоловіків. Четверо з них загинули. Олександра Федоровича, якому вдалося вижити при зіткненні у морі, прооперували в лікарні Єйська. Зараз він перебуває на території Росії на підписці про невиїзд. Його обвинувачують у браконьєрстві. Чоловікові загрожує до двох років ув'язнення. Справу стосовно Федоровича, на днях, повернули на дорозслідування.

  Ігор Славгородський, голова Донецької обласної організації ВО «Свобода»: «Ми розробили звернення до Донецької обласної адміністрації, де вимагаємо публічно визнати вбивство громадян російськими прикордонниками і визнати діі Росіі такі як злочин проти української держави».

  Подібна акція відбулась і в Луганську. З вимогою до влади посприяти поверненню Федоровича в Україну під стіни ОДА вийшли кілька десятків активістів.

  Артем Заіка, учасник акції: «Це є фактично акція скерована на те, щоб нагадати владі, про те що в Україні є ще народ України, інтереси якого треба відстоювати. Незалежно від того чи це відбувається на території України чи за кордоном». 

  Микола Франчук, учасник акції: «Безумовно підтримуємо. Це наш чоловік, людина України і ці все що робить Росія не відповідає нормам міжнародного права. Ми всі українці, не важливо, чи ми живимо у Луганську, чи у Донецьку».

  Попередній матеріал
  В опозиції усі закиди на адресу Наливайченка називають штучним скандалом
  Наступний матеріал
  Тимошенко відмовилася від участі у слуханні справи ЄЕСУ