У "день тиші" активісти "Чесно" зафіксували в соцмережах 430 рекламних дописів "Команди Зеленського" – подробиці Читайте по-русски

ЗЕкоманда ЗеКоманда / Facebook
Більшість дописів були розміщені на сторінці в "день тиші"

Серед офіційних сторінок в соцмережах в день виборів рекламу транслює лише сторінка "Команда Зеленського". Про таке повідомляє Громадський рух "Чесно".

Як повідомляють активісти, станом на 12:35 з цієї сторінці розміщено 430 рекламних дописів, про що свідчать дані бібліотеки facebook-реклами. Більшість дописів були розміщені на сторінці в "день тиші", 20 квітня.

Абсолютна більшість активних рекламних дописів зі сторінки "Команда Зеленського" транслюються на конкретні міста й містять заклики йти голосувати та дещо змінене виборче гасло Володимира Зеленського "#зробимойогоразом".

Порушення у 'день тиші'
Порушення у 'день тиші'Чесно / Facebook

Найсвіжіші рекламні дописи зі сторінки "Команда Зеленського" демонструють черги на закордонних дільницях, а один рекламує рекламний ролик, що закінчується фразою "Другого шансу не буде. Зеленський це я". Кожен з активних рекламних дописів рекламується на суму менш як 100 доларів.

Порушення у 'день тиші'
Порушення у 'день тиші'Чесно / Facebook

Окрім того, згідно з даними бібліотеки facebook-реклами за поширення дописів платила ГО "Команда Зеленського". Водночас у доступній фінансовій звітності Зеленського за перший та другий тури виборів відсутні будь-які платежі з виборчого фонду на користь ГО "Команда Зеленського". Наймовірніше, це означає, що ця реклама оплачувалася не з виборчого фонду кандидата. Тож активна рекламна кампанія зі сторінки "Команда Зеленського" містить як ознаки порушення порядку ведення агітації, так і порушення порядку фінансування кампанії.

Поряд з цим активісти в день виборів зафіксували й іншу рекламу за та проти кандидата Зеленського. Зокрема, рекламу інтерв'ю з Дмитром Гордоном, яка подає як доконаний факт, що Зеленський буде наступним президентом, транслює в Youtube телеканал "НАШ".

Порушення у 'день тиші'
Порушення у 'день тиші'Чесно / Facebook

Водночас рух "Чесно" зафіксував рекламу і проти Зеленського. Ще в день тиші новинне видання "1NEWS" розмістило на своїй сторінці рекламний допис із фрагментом розслідування програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" щодо сфер впливу у виборчому штабі Зеленського. 

Порушення у 'день тиші'
Порушення у 'день тиші'Чесно / Facebook

Активну рекламну кампанію проти Зеленського зафіксували й зі сторінки організації "Відсіч", яка, за словами відвідувачки дебатів, із якою поспілкувалися активісти, підвозила людей в сектори прихильників Порошенка на дебати 19 квітня. В самій організації, після виходу цієї публікації, заперечили, що привозили людей на дебати.

В свою чергу офіційні сторінки Петра Порошенка на момент виходу публікації не містять активних рекламних дописів. Активісти "Чесно" зафіксували лише один активний рекламний допис проти Порошенка вартістю менш як 100 доларів.

Порушення у 'день тиші'
Порушення у 'день тиші'Чесно / Facebook

Загалом, активісти "Чесно" фіксують високу активність користувачів, які поширюють дописи за чи проти кандидатів. Водночас вони не зробили однозначних висновків щодо того, чи такий контент поширюється у "природній" спосіб реальними прихильниками політиків, чи до процесу залучені і мережі ботів.

 

Попередній матеріал
Правда – неправда: журналісти спростували фейки команди Зеленського
Наступний матеріал
Президент Зеленський: три найвірогідніші сценарії розвитку подій – ЗМІ