Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Офіс президента

У чиїх інтересах?: Зеленський озвучив три останні запитання "всенародного опитування"

Читайте по-русски
Зеленському не було сенсу тримати інтригу через слова представників свого офісу

Обіцяв по одному, але озвучив три одразу. Президент Володимир Зеленський назвав решту запитань, які планує поставити українцям 25 жовтня.

  • Чи потрібно скоротити кількість депутатів у Верховній Раді до 300?
  • Чи підтримуєш ти легалізацію в Україні медичного канабісу для зменшення болю у тяжких хворих?
  • Чи потрібно Україні на міжнародному рівні підняти питання про використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом?

В останньому питанні мовиться про Будапештський меморандум 1994 року. Тоді Україна віддала свою ядерну зброю в обмін на гарантії безпеки від США, Великої Британії та Росії.

Очевидно, Зеленському не було сенсу тримати інтригу, бо преса довідалася про ці запитання ще вчора від представників його офісу.

Телеведучий Тарас Березовець ще напередодні прокоментував усі п'ять питань.

Зазначив: "Оскільки опитування Зеленський збирається проводити за приватні гроші, логічно, що спонсори опитування повинні були "зашити" в нього свій інтерес. Бачу 2 таких питання, за якими стоїть практична комерційна вигода. Це 1) вільна економічна зона на Донбасі і 2) легалізація марихуани (поки в медичних цілях). Хто ж ці "щедрі" спонсори, ваші варіанти?"

Як повідомляв 5.UA, у вівторок, за 12 днів до місцевих виборів, Зеленський анонсував проведення "всеукраїнського опитування", яке складатиметься із п'яти запитань. Проте їх президент вирішив не оприлюднювати одразу, а по одному на день. Тож соцмережі вибухнули своїми варіантами опитування від глави держави.

У більшості парламентських фракцій ідею президента гостро розкритикували. Такій ініціативі здивувалися у Центрвиборчкомі та Комітеті виборців України. Зокрема, у КВУ ще й нагадали: проведення опитувань у день голосування суперечить Виборчому кодексу.

Попередній матеріал
Перед виборами чорні соціологи малюють рейтинги кандидатів – як це працює і скільки коштує
Наступний матеріал
Афера по-львівськи або як Самбірський суд виправдовує нетверезих водіїв
Loading...