Георгій Тука
Георгій Тука 5 канал

Тука пояснив, в чому принципова різниця між Кримом та Донбасом

  Наявність іноземних збройних формувань на непідконтрольних територіях не доводить факт окупації, наголосив заступник міністра МінТОТ

  Понад два роки в Україні здійснювалася помилкова підміна поняття, і окремі території Донбасу, де українська влада не має контролю, називалися окупованими. Про це заступник міністра з тимчасово окупованих територій і ВПО в Україні Георгій Тука повідомив в коментарі журналістам, відповідаючи на запитання, чи була в Україні дворічна помилкова риторика, коли окремі території Донбасу називали окупованими, повідомляє "Укрінформ"

  "Так, це була помилкова підміна понять. Для нас, як для громадян, це абсолютно не має жодного значення. З точки зору міжнародного законодавства, використовуючи неправильну і некоректну термінологію Україна може наразитися на дуже небезпечну кількість позовів, з якими завідомо ми програємо в міжнародних судах", – сказав Тука.

  Він також додав, що наявність іноземних збройних формувань на непідконтрольних територіях не доводить факт окупації.

  "Факт окупації на міжнародному рівні в правовому полі вирішується не наявністю або відсутністю збройних формувань, а наявністю чи відсутністю органів управління влади. В тому принципова різниця між Кримом і Донбасом", – пояснив Тука.

  Як повідомляв 5.ua, в опублікованому нещодавно на сайті Міністерства з питань тимчасово окупованих територій повідомленні йдеться, що на території Криму та в окремих районах Донецької і Луганської областей діють різні правові режими. Якщо Крим є безумовно окупованим, адже там країна-окупант встановила свої суди та органи влади, то з Донбасом все інакше. На сході країни у неконтрольованих Україною районах встановлена зона "ефективного контролю Російської Федерації".

  Попередній матеріал
  До Донецька їде делегація Генштабу РФ – Тимчук
  Наступний матеріал
  Швидкість прийняття рішень Трампом лякає навіть його радників – Березовець
  Теги:
  Loading...

  "Люди не чують голосу розуму": Тука розповів про можливі наслідки блокади "ЛНР/ДНР"

  Тука сказав, хто залишиться воювати на Донбасі після виведення Росією кадрових військових

  Тука розповів, за якої умови Україна зможе повернути Донбас

  Тука: Україна поверне Донбас наступного року, Кремль готовий його здати

  Тука прокоментував блокування "Л/ДНР"

  5 канал - трансляція наживо