Вибори
Вибори volyninfo.com

ЦВК дозволила голосувати на місцевих виборах за місцем проживання

  Читайте по-русски
  Завдяки процедурі, в найближчих місцевих виборах зможуть брати участь внутрішньо переміщені особи, наголосили в комісії

  Центральна виборча комісія дозволила змінювати виборчу адресу безвідносно місця реєстрації проживання. Про це повідомили на сайті ЦВК.

  Комісія затвердила Порядок розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси. Постанова набирає чинності з 1 липня 2020 року.

  Повідомляється, що новий порядок спрямований на реалізацію виборчих прав внутрішньо переміщених осіб та інших виборців, які змушені проживати не за місцем реєстрації.

  "Можливість змінити виборчу адресу за місцем фактичного проживання безумовно збільшить кількість виборців, які можуть взяти участь у голосуванні", – йдеться в повідомленні.

  Згідно з новим порядком, виборець може подати заяву про зміну виборчої адреси до органу ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) в паперовій або електронній формі. Подати заяву можна в будь-який час, але не пізніше ніж на п'ятий день з дня початку виборчого процесу.

  Крім цього, виборець може звернутися до органу ведення ДРВ з новою заявою не раніше ніж через 180 днів після дати внесення до ДРВ останньої зміни адреси виборця.

  "Після прийняття цього порядку ми розширюємо можливості для реалізації виборчих прав громадян. Завдяки процедурі, в найближчих місцевих виборах зможуть брати участь внутрішньо переміщені особи. Для інших громадян України вона створить можливість голосувати в тих територіальних громадах, де вони фактично проживають", – підкреслив глава ЦВК Олег Діденко.

  Нагадаємо, 1 січня 2020 року вступив у силу Виборчий кодекс, а Закон "Про місцеві вибори" практично втратив чинність. Апробувати Виборчий кодекс українці зможуть на місцевих виборах, які мають відбутися відповідно до Конституції, 25 жовтня 2020 року.

  Попередній матеріал
  Росія та Узбекистан відмовилися показати документи щодо депортації кримських татар – прокуратура АРК
  Наступний матеріал
  У середмісті Києва триває акція пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу
  Loading...

  Місцеві вибори в ОРДЛО, програма дій уряду та протест підприємців під Кабміном – "ІнфоВечір"

  Зеленський готовий погодитися, щоб кордон контролювали і представники ОРДЛО

  Екснардеп про вибори на окупованих територіях: Мають бути під контролем Києва до серпня

  Атака на все українське: Зе-команада готує інтеграцію Донбасу на умовах Кремля – "СтопРеванш"

  У Зеленського розповіли, коли сподіваються провести вибори в ОРДЛО

  "Не треба на догоду РФ придумувати гібридні формулювання виборів під дулами автоматів" – депутати "ЄС"