Інна Совсун
Інна Совсун 5 канал

"Це потрібно нам, а не МВФ": нардепка пояснила, що треба зробити для отримання траншу

Читайте по-русски
Щоб зробити бюджет на наступний рік реалістичним, нам необхідні зовнішні запозичення, наголосила Совсун

У ситуації із держбюджетом на наступний рік проблема України полягає у відсутності політичного лідерства, вважає народна депутатка від "Голосу" Інна Совсун. Про це вона сказала в ефірі програми "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова на "5 каналі".

"В умовах відсутності чіткого політичного лідерства незрозуміло, куди ми рухаємось як країна. А коли незрозуміло, куди ми рухаємось, то дуже складно під цей "напрям" руху визначити, як розподіляти гроші", – сказала Совсун.

Нардеп наголосила: щоб зробити бюджет на наступний рік реалістичним, нам необхідні зовнішні запозичення.

"Так зараз роблять у всьому світі. Всі країни зараз позичають гроші, і міжнародні позичальники зараз готові давати гроші під невисокі кредити – зважаючи на ситуацію з коронакризою в усьому світі", – зазначила Совсун.

Проте, за її словами, треба виконати невеликі завдання, щоб довести, що ми як країна будемо спроможні ці гроші повертати.

"І ці речі – це те, що вимагає МВФ з року в рік, це те, що насправді треба не МВФ – це те, що треба нам, українським громадянам", – наголосила депутатка.

"Це судова реформа, нова вимога – повернення антикорупційної інфраструктури, яка була, працювала, знищили, зараз маємо проблему, яку треба рішуче розв'язувати. Це інші реформи, які доведуть, що ми рухаємось кудись, де ми зможемо повернути ті гроші", – розповідає нардепка.

"Це ж позичальники – вони хочуть бачити перспективу, що ми зможемо повернути ці гроші. І ці елементарні речі ми як країна зараз неспроможні забезпечити", – підсумувала Совсун.

Нагадаємо, раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що через те, що Україна не отримала запланованих запозичень, у бюджеті до кінця 2020 року діра в $3 млрд.

Дивіться повний випуск програми: 

 

Попередній матеріал
Мінфін після перемовин з МВФ вимушено скоротив дефіцит бюджету – Марченко
Наступний матеріал
Вакцина від коронавірусу: коли українцям на неї чекати та скільки вона коштуватиме
Loading...