Макар Таран, голова Української асоціації американістики
Макар Таран, голова Української асоціації американістики 5 канал

Це як вакцина – від смерті врятує, але всі проблеми в житті не владнає – американіст про допомогу США

Читайте по-русски
"Джавелінів" не може бути більше, ніж мотивованих солдатів, і це підверджує досвід Ізраїлю й Тайваню, впевнений Макар Таран

Допомога Сполучених Штатів не може бути головним елементом безпеки країни, як вакцина від хвороби не може від всього вилікувати і владнати всі проблеми в житті. Про це в програмі "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова" на "5 каналі" сказав голова Української асоціації американістики Макар Таран.

"На жаль, так в історії країни складається, що в нас основний тонус нашого розвитку – це зовнішня загроза. Згадаємо, в яких умовах була проголошена Українська народна республіка, згадаємо Скоропадського і так далі. Зараз теж у нас така ситуація складається, що 2014 рік став для нас, з одного боку, критичним, а з іншого – рік наших надій і перевірки на нашу спроможність і потенціал", – зазначив він.

"Допомога завжди є і буде умовна. Це як вакцина, яка дається тілу, щоб ти не захворів і не помер, а вже розвиток залежить від того, як розум і тіло працюватимуть над цим шансом. Допомога США ніколи не була головним елементом безпеки – візьмемо приклади Тайваню, Ізраїлю. Є ще питання, наскільки ця допомога адаптується цими країнами, наскільки ця допомога використовується як шанс для посилення", – впевнений Таран.

"Сполучені Штати допомагатимуть нам настільки, наскільки ми будемо спроможні цю допомогу адаптувати під наші потреби і умови. "Джавелінів" і ракет не може бути більше, ніж солдатів. Я маю на увазі, що зброя завжди має бути в руках людей мотивованих, навчених і має бути консенсус всередині суспільства, що демонструє досвід Ізраїлю й Тайваню", – пояснив американіст.

"Для Сполучених Штатів Україна і Тайвань є основними редутами статусу наддержави. Тому що Україна і її спроможність – це перший редут проти Росії…", – сказав Таран.

"А Тайвань – останній редут проти Китаю", – пожартував Віталій Портников.

"Так, це той порог, через який Китай не може перестрибнути, щоб стати тихоокеанською країною і так далі. Це вимальовується навіть з ініціатив Байдена вже в цьому році – Тайвань, Тайвань, Україна, Україна… Таким чином, допомога США буде ще раз перевіркою нашої спроможності до розвитку", – підсумував він.

Дивіться повний запис програми "ПОЛІТКЛУБ Віталія Портникова":

Нагадаємо, 22 квітня комітет Сенату США підтримав законопроєкт із безпекового партнерства з Україною, який передбачає збільшення щорічної американської військової допомоги Україні до $300 млн.

Попередній матеріал
План вакцинації без Pfizer – як Кабмін планує щепити понад 5 мільйонів українців щомісяця
Наступний матеріал
"На війні треба бути готовим до найгіршого": генерал Кривонос про можливість нападу РФ на Україну
Loading...