Валерій Чалий
Валерій Чалий Кадр із відео "Голос Америки"

Це була перемога України: Валерій Чалий розповів ексклюзивні подробиці першої зустрічі Порошенка з Трампом

Читайте по-русски
Він спростував фейки про зустріч, які неодноразово поширювалися в деяких ЗМІ з метою применшити значущість цієї події

Перша зустріч Порошенка і Трампа в червні 2017 року стала результатом надзвичайних дипломатичних зусиль команди п'ятого президента України і величезним успіхом нашої держави. Ексклюзивні подробиці розповів український дипломат, надзвичайний і повноважний посол України у США у 2015-2019 роках Валерій Чалий в ефірі телеканалу "Прямий". Він спростував фейки про зустріч, які неодноразово поширювалися в деяких ЗМІ з метою применшити значущість цієї події.

"Стільки фейків було. Говорили, що зустріч проплачена. Говорили, що 5 хвилин. Щодо "проплаченої", то вже був виграний суд у Британії поти компанії "Бі-Бі-Сі". Вони тоді говорили, і в результаті Порошенко виграв суд. Це було дуже складно, але виграли. Тепер усі розуміють, що це був фейк", – нагадав Валерій Чалий.

Він як безпосередній учасник подій також розповів, що зустріч попри зусилля проросійського лобі у Вашингтоні була дуже результативною та повноцінною, а після неї розпочалася активна секторальна співпраця.

"Про "5 хвилин". Я цим займався і тепер скажу – це наше величезне досягнення було. Тому що протидія Росії, протидія у Вашингтоні багатьох, хто з Росією підтримував ближчі зв'язки, була величезна. Була команда – щоб не відбулась зустріч раніше, ніж зустріч Трампа з Путіним. Але ми це зробили. І ця зустріч відбулась. І преса була на зустрічі. І відбувалась вона не 5 хвилин, а повноцінно, більш як пів години і далі. І крім цієї зустрічі президент Трамп дав команду: а тепер зустріньтесь усі мої міністри. Бо по зброї треба говорити, треба говорити по економіці. Треба говорити по енергетиці. І це не була просто фотографія. Ми не все можемо розповісти, про що будо домовлено. Але ж результати ви бачите", – зазначив український дипломат.

"Вдалось тому, що посольство працювало з усіма командами, що треба продовжувати точно – і з республіканцями, і з демократами. Саме дипломати – це точно ті люди, які не будуть працювати на когось, – на одного кандидата, на іншого. Ми працювали з усіма", – наголосив Валерій Чалий.

Нагадаємо, найближчими днями в Україну прибуде перша партія комплектів тестів, закуплених Фондом Порошенка для проведення якісного діагностування захворювання на коронавірус, яка буде розподілена серед лабораторій більшості потерпілих від коронавірусу областей.

Попередній матеріал
В автобус без спецперепустки: Київ перейшов до другого етапу послаблення карантину
Наступний матеріал
У Києві напали на заступника головлікаря Національного інституту раку
Loading...

Прощання з ексдепутатом Анатолієм Матвієнком провели в Михайлівському соборі

До провокації з "плівками Деркача" може бути причетний олігарх Ігор Коломойський – "Спостерігач"

ДБР відпрацьовує обіцянку Зеленського влаштувати "пригоди" Порошенку – адвокати

"ЄС" ініціює створення ТСК для розслідування спроби підірвати українсько-американське партнерство

"Голос Америки": Слова Зеленського про Порошенка нагадали західним журналістам про Януковича

Сюмар: Після вказівок Зеленського справи проти Порошенка стають цілковито очевидним політичним переслідуванням