Менш як три місяці до припинення вогню, а можливо – раніше. Такі перспективи малюють і в Києві, і в Москві. Які сценарії розвитку подій російсько-української війни бачать західні аналітики? Що про трампівські дзвінки путіну думають кияни? Про це і про загадковий наліт дронів на Білорусь дивіться в хроніці подій 1086-го дня Великої війни в огляді від журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Одна розмова – три шляхи
Агенція Bloomberg розглядає сценарії можливих подій після старту переговорів Трампа з путіним. Основний – окупована частина України так і залишиться під російським контролем, але певні обміни територіями можуть відбутися. Ключові дискусії – довкола гарантій безпеки для України.
Наступний, найкращий сценарій: США та Європа гарантують самі вступити у війну, якщо росія порушить мирні обіцянки. Втім, така можливість є вкрай примарною. Більш реалістичний варіант – обвал російської економіки санкціями і розвиток оборонної промисловості України.
І найгірший сценарій – за яким Трампу стане байдуже на російсько-українську війну. І підтримка з боку США закінчиться остаточно. Сценарії війни в аналітиці західних медіа – це лише теорія. Але настрої на вулицях Києва вже далекі від оптимізму.

Що думають кияни?
"Трамп не така людина, як Байден. Але він може, з однієї сторони, і натиснути, щось у нього, як кажуть, запасний варіант є, але не на користь України, ту, яку ми хочемо", – сказав інженер Григорій Бугаєць.
"У нього просто плани, я думаю, щоб побільше вкрасти з української землі, а не щоб зробити тут мир", – зауважила офісна працівниця Анжеліка Ткачук.

"Я би не робила з цього ніяких поспішних висновків, тому що ми багато чого вже чули, що не буде. А ми то маємо", – сказала менеджерка Олена Чупіка.
"Взагалі я не розумію, як можна спершу дзвонити двічі до президента країни, яка напала, і до президента-терориста, а лише потім говорити з президентом країни, яка захищає себе. Тобто це дуже дивне рішення президента Трампа, як на мене, дуже дивне рішення. І, знаєте, якщо чесно, не хочеться розводити зраду, як зазвичай у нас звикли казати, але все виглядає дійсно так, наче Україну хочуть здати. Тому що вигоди в цих перемовинах і в риториці Трампа я не бачу взагалі для нашої країни. І це дуже сумно, насправді", – зауважила менеджерка Мирослава Лесько.
США ведуть складну стратегічну гру
Трамп і путін – і дві дати. 20 квітня – Великдень, або ж 9 травня, коли росія святкуватиме День перемоги у "вєлікой отєчєствєнной". Саме до цього часу сторони спробують оголосити про режим тиші. Так вважають і українські, і російські чиновники, з якими спілкувалося видання Financial Times. Посипати голову попелом не варто, закликають у Центрі протидії дезінформації. Кажуть, що і росія, і Китай – надалі є для США головними опонентами.

"Стільки галасу багато, там хтось уже впав у зраду, хтось там уже в депресії. Немає сенсу зараз, от серйозно, бути в якійсь депресії через якісь заяви. Тому що заяви змінюються щодня. Це все називається "стратегічна невизначеність". Наприклад, спочатку Трамп говорить про вдалу розмову з путіним, а потім говорить про те, що він не буде припиняти підтримку України, щоб путін не думав, що в нього вийде виграти. І це якраз робиться в той момент, коли частина українців посипають голову попелом, тому що інша заява їм могла не сподобатися. Таким чином росіяни, які вчора там уже щось святкували, також тепер не знають, куди хитнеться маятник. Сполучені Штати Америки ведуть складну стратегічну гру. Просто повірте – ніхто Україну не зливає. Як деякі пишуть і як дуже хотіли б цього росіяни. Україна в зоні стратегічних інтересів США. Україна продовжує воювати і БПЛА летять на територію ворога, по об’єктах ворога в тому числі", – запевнив керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко.
А тепер нічні безпілотники побачили і в Білорусі. Про масовану роботу ППО повідомляють мешканці Гомеля. Місцеві Telegram-канали стверджують, що це були "транзитні гості". Місцеві очевидці шоковані. Влада тривожно мовчить. Що ж, усе буває вперше.
Олексій Пасак, "5 канал"
Також дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Обстріл багатоповерхівки у Харкові: наслідки атаки – фото












