5.ua

"Три проблемні питання": У МЗС уточнили позицію щодо візового режиму з РФ

  У дипломатичному відомстві зазначають, що підтримують ініціативу, однак це ускладнить життя українцям

  МЗС України підтримує запровадження візового режиму з Росією і технічно готове реалізовувати це рішення, якщо воно буде ухвалене Радою. Про це заявила речниця вітчизняного дипломатичного відомства Мар’яна Беца, передає "Радіо Свобода".

  "Ми підтримуємо введення віз з Російською Федерацією, оскільки ми розуміємо, що це країна-агресор. І, безперечно, для нас головне – це питання контролю на кордоні. Але ми завжди виходили з того, що потрібно дуже виважено виходити з нашої стратегії і розуміти такі наступні фактори:

  • Перше – це та кількість громадян України (3-4 мільйони), які перебувають у Росії. Треба розуміти, як це може зачепити їхні права та інтереси, як це ускладнить їхнє життя. Про це теж не треба забувати, це громадяни України. Ми також ними опікуємося;
  • Друге – це питання Криму. Якщо Росія вводить дзеркальні заходи, тобто вводить візовий режим, як буде відбуватися в'їзд на територію Криму, який є суверенною територією України, тимчасово окупованою Росією, і виїзд з території Криму. Ми не можемо в'їжджати з візами на власну територію, якщо Росія запровадить візовий режим…Це потребує дуже зваженого підходу для того, як вирішити цю проблему;
  • Третє питання - це питання неконтрольованої ділянки кордону, яка є між Росією та Україною, якою Російська Федерація постачає і найманців, і зброю, і техніку на окупований Донбас", - відзначила Беца.

  Вона також підкреслила: "Якщо буде ухвалено політичне рішення (про запровадження візового режиму - 5.UA) Верховною Радою, безперечно ми будемо готові технічно і технологічно".

  Також у МЗС кажуть, що виступають за більш жорсткі заходи перетину кордону з Росією, ніж просто введення візового режиму.

  "Можливо, розглянути введення в’їзду і виїзду за біометричними паспортами для росіян, плюс візовий режим, плюс реєстрація або в органах Міграційної служби, або через відповідні Інтернет-служби. Це на майбутнє, у більш широкій перспективі", - повідомила речниця відомства.

  Нагадаємо, у Мін'юсті раніше повідомили, що юридичні механізми для запровадження візового режиму з Росією готові. А от радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що запровадження візового режиму з Росією потягне питання про Білорусь.

  Попередній матеріал
  РНБО посилює контртерористичний режим на тлі теракту в Києві та масштабної кібератаки
  Наступний матеріал
  Стало відомо, скільки грошей вже отримали автори вірусу Petya.A
  Loading...