Володимир Зеленський
Володимир Зеленський Facebook / Офіс Президента України

Три найближчі радники Зеленського невпинно працюють на Кремль – Піонтковський

  Читайте по-русски
  Аналітик розповів про нібито спробу "вербування" американських дипломатів Андрієм Єрмаком

  За півроку президентства Володимира Зеленського Україна втратила підтримку Заходу, звівши нанівець свої зовнішньополітичні позиції, напрацьовані до цього роками. Таку думку висловив аналітик Андрій Піонтковський, пише видання "Факти".

  Як докази своїх висновків Піонтковський нагадує про: повернення Росії в ПАРЄ, з якої вона була вигнана через анексію Криму; демонстративне запрошення французьким президентом Володимира Путіна в Брегансон напередодні саміту G7; спробу президента США Дональда Трампа заморозити військову допомогу Україні та його жваву кампанію щодо поверненню Росії у G8; погодження "Північного потоку-2".

  На думку політолога, деякі ключові фігури нової української команди явно працюють не на інтереси українського народу. Таку інформацію в Конгресі США нібито озвучили відомі американські дипломати, які працювали в Україні. Йдеться про нібито спробу їх "вербування" одним з переговорників президента Зеленського Андрієм Єрмаком, якого політолог називає "тіньовим міністром закордонних справ".

  "Вербування проходило за класичним кремлівським темником з довірчим додаванням особистісного "оживляжу". Пан кінопродюсер показував дипломатам фотографії своїх нібито близьких родичів, нібито загиблих у війні на Донбасі, і насилу стримуючи скупу чоловічу сльозу, нападав з прокльонами на "кривавого баригу Порошенко", який розв'язав цю братовбивчу війну", – пише Піонтковський.

  Він дорікає Єрмаку в надмірній активності не на користь України.

  "Це він підписав 12 липня від імені української держави той самий протокол радників "нормандського формату", за яким Україна вперше взяла на себе односторонні принизливі зобов'язання щодо покірного руху в бік свого приєднання до ОРДЛО", – стверджує експерт.

  Крім того, за словами політолога, Єрмак особисто написав текст заяви, яку Зеленський мав зачитати 15 вересня на CNN. Піонтковський називає Єрмака куратором Зеленського від Путіна.

  "Він так впевнений у своїй безкарності, що 14 листопада, коли в Раді вже почалося розслідування його багатогранної діяльності, він відкрито зустрічався з відомим лобістом Путіна-Трампа Б. Ланза, який в 2018 році добився зняття американських санкцій із одного з гаманців Путіна Олега Дерипаски", – пише політолог.

  За його оцінками, зовнішньополітичні позиції української держави до весни 2019 року було виключно міцними. Російська агресія різко засуджувалася провідними країнами Заходу. Відносно Росії діяли політичні та економічні санкції. Спецпредставник США Курт Волкер наполягав на позиції, що не може бути й мови про перехід до політичного порядку денного без виведення Росією своїх військових і озброєнь з території окупованого Донбасу і передачі Україні контролю над її кордоном.

  "Нікому і в голову не приходило тоді шпиняти Україну як недбайливого школяра якимись невиконаними домашніми завданнями, ставити в кут, змушувати жалюгідно виправдовуватися і покірно доповідати про виконання чергових російських хотілок", – зазначає експерт.

  Він вказує, що протиставлення в українському медіа-просторі так званої "партії миру" – команди Зеленського – "партії війни" (колишньої влади України) постійно підігрівається українськими медіа, які контролюються кумом Путіна Віктором Медведчуком і гаманцем "колективного Зеленського" Коломойським, який пропонує Путіну всю Україну оптом за $100 млрд.

  Піонтковський також підкреслює, що така політика зіграла на руку впливовим силам на Заході, які тільки і чекали будь-якого приводу, щоб "здати" Україну агресору – і отримати бонуси від фінансових чи геополітичних угод з кремлівським диктатором.

  Нагадаємо, раніше на брифінгу у Верховній Раді України народна депутатка від "ЄС" Ірина Фріз заявила, що радник Зеленського Єрмак вводить в оману дипломатів США та працює за російськими темниками.

  Попередній матеріал
  "Навіть у часи Єжова до "дітей ворогів народу" ставилися цивілізованіше" – захисник про затримання Гриценка (оновлено)
  Наступний матеріал
  Зберегти справи Майдану: від Зеленського вимагають скликати позачергове засідання ВР