Гаазький суд
Гаазький суд bigmir.net

Третій день суду в Гаазі: представник України навів аргументи на користь невідкладних заходів проти РФ

  За його словами, наразі Україна просить Суд змусити Росію припинити поставки озброєння та надання допомоги терористам

  У Міжнародному суді ООН в Гаазі представник України звинуватив представника Росії у перекручуванні фактів та законів і закликав Суд невідкладно запровадити проти РФ тимчасові заходи. Про це повідомляє УНІАН

  Відповідні аргументи виклав представник української сторони, доктор Гарольд Кох (Harold Hongju Koh). Він також звинуватив представників РФ у "перекручуванні законів та фактів", "законодавчій акробатиці", а також запевнив Суд у тому, що тимчасові заходи треба запровадити невідкладно.

  "Якщо говорити коротко, то цей Суд стоїть перед трагічною ситуацією, що потребує термінового врегулювання. Факти, представлені Україною, демонструють, що ситуацію необхідно вирішити невідкладно – як на сході України, так і в Криму. Як і у попередньому позові, поданому проти Росії Грузією, цей Суд повинен призначити тимчасові заходи, тому що, по-перше, умови нестабільні і можуть швидко змінитися, по-друге, є вразливе населення, яке потребує вашого захисту, – це невинне цивільне населення України. По-третє, тому що триває напруга через продовження конфлікту. І, по-четверте, тривають атаки, що призводять до смертей, поранень та переміщень місцевого населення", – заявив Кох.

  Представник української сторони нагадав, що російська сторона зазначила, що "немає необхідності у запровадженні невідкладних заходів". "Чому? Тому що МН17 вже був знищений, а атаки на цивільне населення, про які говорила українська сторона, були скоєні місяць тому?" – наголосив Кох.

  За його словами, якщо влада Росії не віддасть наказ патрулювати свої кордони з Україною, то ще "більше небезпечної зброї може знову потрапити на схід України вже завтра, а жахливі атаки на цивільних в Авдіївці сталися тільки тиждень тому".

  "Дозвольте мені наголосити, що Україна не планувала у цьому Суді навести всі факти порушень Росією міжнародного права чи підтвердження приналежності Криму. Ваше завдання – вирішити, чи може Україна зараз дозволити собі тимчасові заходи захисту у той час, коли Суд продовжить розглядати позов. Законодавча акробатика, яку ми чули від представника Росії, полягає у тому, що міжнародні правила, які застосовуються до інших держав, не застосовуються до РФ. Все, про що просить Україна цей Суд, - це використати свої повноваження, щоб захистити невинних українських громадян, які знаходяться під загрозою дискримінаційних та терористичних атак й культурного зникнення. Без тимчасових заходів, встановлених цим Судом, РФ продовжить грати за власними правилами і робити протилежне вимогам Конвенцій (про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації – Ред.), а розплачуватиметься за це невинне цивільне населення", – заявив представник України.

  Кох також констатував, що наразі Україна просить Суд змусити Росію припинити поставки озброєння та надання допомоги через кордон групам, які здійснюють терористичні атаки проти цивільних (на Донбасі), та припинити культурне знищення українців та кримських татар у Криму. "Якщо Росія не причетна до цих кримінальних дій, то вона не потерпатиме від будь-яких обмежень у той час, коли ця справа буде розглядатися", – підкреслив Кох.

  Як повідомляв 5.UA, сьогодні третій день суду в Гаазі. Українська сторона прокоментувала вчорашні "аргументи" РФ.

  Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала позов до Міжнародного суду ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації під час агресії проти України. У позові Україна заявила, що РФ порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які вчинили низку актів тероризму на території України. Йдеться, зокрема, про збиття літака "Малайзійських авіаліній" рейсу MH17, обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи і смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові.

  Попередній матеріал
  Сенат Канади ратифікував Угоду про зону вільної торгівлі з Україною
  Наступний матеріал
  Україна розкриє в Гаазі все листування з Москвою від початку агресії – ЗМІ
  Loading...

  Зеркаль про Гаазький суд: Радники РФ виявились винахідливими юридичними гімнастами

  Третій день в Гаазькому суді: Україна прокоментувала вчорашні "аргументи" РФ

  Тандіт прокоментував заяву дипломатів РФ у Гаазі про "заховану в шахтах Донбасу зброю"