Facebook /European Union in Ukraine

Томбінський назвав ключові реформ для України

  Серед головних реформ - децентралізація

  Посол Євросоюзу Ян Томбінський, що завершує свою місію в Україні, виокремив пріоритетні напрямки, в яких, на його думку, мають відбуватися зміни в державі, передає "Європейська правда".

  "Ключове питання, що стоїть перед країною – децентралізація. Навіть якщо відійти від конституційних змін. Треба зробити, щоби люди відійшли від згубної звички до вертикалі влади, коли всі чекають на вказівку зверху. Люди мають брати на себе повноваження, мають бути проектно-орієнтованими".

  Зокрема, другим завданням він назвав боротьбу з корупцією.

  "Ви маєте ставитися серйозно у питанні боротьбі з корупцією. Корупція – це не лише питання виводу грошей з держави, це щось більше схоже на ментальну хворобу. Це проблема, що починається в голові, а не в кишені. Це, зрештою питання етики, ставлення до того, що ви є громадянами".

  На третьому місці посол назвав політичну реформу в Україні.

  "Має відбутися зміна виборчого кодексу та політичної системи. Система має бути змінена таким чином, щоби зробити політиків підзвітними, щоби щось залежало від того, чи виконує свої обіцянки, чи ні.
  Через відсутність такої системи вибори не призводять до змін на краще. І саме через це у вас немає справжньої партійної системи – є групи людей, які орієнтуються на лідера", – сказав він.

  "Четверте – це активізація економіки, зі збільшенням ваги малого та середнього бізнесу", – заявив він.

  Крім того, до цього пріоритету посол, зокрема, відносить дерегуляцію, боротьбу з монополіями, ефективне використання ЗВТ з ЄС.

  "І п’яте – ви маєте посилити внутрішньоукраїнський діалог. Має бути примирення українців з українцями. Країні вкрай потрібна внутрішня інтеграція – і це те, що не досягнути жодними законами", – підкреслив він. 

  Нагадаємо, раніше  Петро Порошенко повідомив генеральному секретареві НАТО Єнсу Столтенбергу про ескалацію конфлікту в зоні АТО та зростання кількості російських провокацій на окупованих Донбасі та в Криму.

  Попередній матеріал
  В Ужгороді автівка п'яного прикордонника перекинулась під час втечі від поліцейських
  Наступний матеріал
  Кабмін збільшив вартість будівництва метро в Харкові на 200 млн грн
  Теги:
  Loading...

  Трагедія у Кривому Озері: Наймолодшому поліцейському всього 22 роки

  Президент: військову техніку з Чугуєва доставили в зону АТО

  Євробачення-2017: оголошення міста-господаря конкурсу вкотре перенесли

  Правозахисник щодо події в Кривому Озері: "Це наслідки радянської та пострадянської міліції"