5.ua

Правозахисник щодо події в Кривому Озері: "Це наслідки радянської та пострадянської міліції"

У Миколаївській області не була проведена повністю реформа поліції, тільки у Миколаєві

Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявив правозахисник Борис Захаров.

"Це все наслідки міліції попередньої – "ментовкі", тобто наслідки радянської та пострадянської міліції. Ми бачимо, що зараз нульова толерантність до таких речей, тобто справа ледь не закінчилася самосудом, люди зібралися, фактично вчинили бунт, і ледь не розправилися з тими, хто скоїв вбивство", – зазначив правозахисник.

"У цьому регіоні, у Миколаївській області, не була проведена реформа. Там ще не зробили сили швидкого реагування, тільки у самому місті Миколаєві, а в області ще не проведена реформа. І ми бачимо, що це коштує життя людям, тому треба на цьому не економити і проводити реформу якомога швидше. Ми маємо розуміти, що реформа поліції – це дуже важливо", – додав він.

Захаров наводить статистику, що кількість катувань і поганого поводження зменшилася фактично удвічі порівняно з міліцією за Януковича.

"Близько мільйона людей страждало від незаконного насилля в рік і близько 120 тис. від катувань. Зараз Харківським інститутом соціальних досліджень проведені аналогічні дослідження і виявлено, що 63 тис. постраждалих від катувань і понад 400 тис. від незаконного насильства. Якщо ми рахуємо, що зараз рівень агресії у суспільстві вищий, зараз йде війна, такі речі під час війни зазвичай навпаки, тобто сплеск насильства відбувається, то ми констатуємо різке зменшення", – зазначив правозахисник.

Нагадаємо, понад 100 мешканців селища Криве Озеро, що на Миколаївщині, намагалися вчинити самосуд на шістьма поліцейськими. Люди звинуватили правоохоронців у вбивстві місцевого мешканця.

Попередній матеріал
Волонтерка назвала найзворушливіші моменти Параду Незалежності
Наступний матеріал
Євробачення-2017: оголошення міста-господаря конкурсу вкотре перенесли
Теги:
Loading...

Аваков про події в Кривому Озері: будуть проведені зміни в керівництві Нацполіції Миколаївщини

Деканоідзе анонсувала призначення нового голови поліції Миколаївської області

Деканоідзе: Відділення Нацполіції у Кривому Озері розформують