Мінські переговори
Мінські переговори Ірина Геращенко / Facebook

ТКГ за участю оновленої української делегації провела перше засідання – що відомо

  Читайте по-русски
  Україна наполягла на взаємному звільненні утримуваних осіб у форматі "всіх на всіх"

  На обміні утримуваними в форматі "всіх на всіх" вкотре наполягала Україна під час перемовин Тристоронньої контактної групи. Засідання провели напередодні у режимі відеоконференції. Це було перше засідання для оновленого складу української делегації, інформує сайт Офісу президента.

  Говорили і про вибори на тимчасово окупованих територіях. Українська сторона заявила: вони зможуть відбутися відповідно до Конституції та законодавства України та на основі критеріїв ОБСЄ і виключно після отримання Україною контролю над кордоном.

  Що ж до особливого статусу ОРДЛО та його закріплення в Конституції України, то українська сторона вкотре виключила таку можливість.

  У гуманітарній групі продовжено роботу з формування списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб та списків зниклих безвісти. Українська сторона наполягла на взаємному звільненні утримуваних осіб у форматі "всіх на всіх", визначеному в межах Нормандської зустрічі 9 грудня 2019 року.

  Оновлений склад делегації було сформовано указом президента Володимира Зеленського від 5 травня. До переговорів у підгрупах долучили урядовців та депутатів. Якщо раніше кожен із представників діяв на громадських засадах, то тепер делегація має офіційний статус. А це означає, що рішення, які ухвалять у Мінську, обов'язкові до виконання.

  Нагадаємо, підвищення статусу Тристоронньої контактної групи несе ризики для Нормандського формату та підтримки України з боку західних партнерів. Про це написав Надзвичайний і повноважний посол, радник п'ятого президента України Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв.

  Попередній матеріал
  Зеленський увів у дію рішення РНБО про заборону російських соцмереж
  Наступний матеріал
  У МЗС розповіли, скільки українців лікуються від COVID-19 за кордоном і скільки померли
  Loading...

  "У нас із партнерами діє правило": Кулеба прокоментував візит заступника голови адміністрації Путіна в Берлін

  Підвищуючи статус мінської ТКГ, у Зеленського нівелюють підтримку партнерів по Нормандському формату – Єлісєєв

  Росія висунула "умови" доступу ОБСЄ до ОРДЛО – Україна висловила протест

  Україна офіційно пропонує залучити до переговорів підгруп ТКГ переселенців

  Позачергове засідання Ради, оновлений склад ТКГ та медична реформа – "ІнфоВечір"

  Зеленський затвердив склад делегації від України в ТКГ