Ігор Козій
Ігор Козій 5 канал

Силовий сценарій деблокади Азовського моря абсолютно не компетентний – військовий експерт

Україна має реагувати дзеркально – в економічній площині, переконаний Ігор Козій

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" військовий експерт інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій прокоментував можливі варіанти вирішення ситуації в Азовському морі з блокуванням українських суден з боку РФ. 

"Коли лунають заяви стосовно силового сценарію в акваторії Азовського моря, я скажу, що це абсолютно не компетентний і не виважений підхід у цьому питанні. Для того, щоб цей сценарій реалізувати – потрібно увійти у відкриту агресію з Російською Федерацією. Фактично, або самим спровокувати, або змусити Росію піти на акт агресії. Це нереальний сценарій. Радше за все, його не застосовуватиме жодна зі сторін, допоки не буде щось більш вагоме, серйозне і потужне з російського боку. Наприклад, це може бути остаточне прийняття рішення про відкриту агресію. Україна поки що собі дозволити цього не може", – констатує експерт.

Він також переповідає глузливі коментарі щодо деблокади Азову: "Якщо жартома, багато хто пропонував взяти і Керченську затоку зробити з іншого боку Криму, тобто просто перекопати Перекопський перешийок і зробити собі так, щоб суди туди заходили". 

Водночас, військовий експерт переконаний, що реагувати Україна має дзеркально – в економічній площині.

"Але треба розуміти, що відбувається економічний тиск. Йде боротьба за певні сфери впливу в економіці. Є торгові судна, які начебто не можуть йти на Одесу, а повинні чомусь йти на Маріуполь та інші порти в Азовському морі. Їх, відповідно, не пропускають. Тобто, тут суто економічний інтерес. Працювати потрібно відповідно – якщо є норми міжнародного права, які дозволяють штрафувати Російську Федерацію за такі дії, то треба виставляти рахунок. Постійно виставляти рахунок", – каже Козій.

Нагадаємо, раніше у Мінінфраструктури вже заявили, що Україна зазнає збитків у сотні мільйонів гривень через свавілля РФ в Азові. І це лише прямі збитки. Зокрема, фіксується зменшення заходів у порти Маріуполя і Бердянська на 10%. 

Крім того, 15 серпня в ефірі "5 каналу" Георгій Тука заявив, що Росія почала дзеркальні дії в Чорному морі

Дивіться також фотогалерею: 

Стрільби в негоду та затримання судна-порушника: як в Азовському морі проходили навчання прикордонників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Перший за рік обстріл з "Градів": чому зраділи оборонці Світлодарки
Наступний матеріал
"БлогПост": про блакитне паливо, Фірташа та його облгази