Георгій Тука
Георгій Тука 5 канал

Тука про загострення в Азовському регіоні: "Україна розглядає силовий сценарій дій"

У МінТОТ кажуть: наразі не бачать ситуації, за якої Україна може своїми силами впоратися з такою ситуацією

Україна не виключає силовий сценарій розблокування ситуації в Азовському морі. Про таке повідомив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, передає "Апостроф"

"Ситуація дуже складна...Я не готовий оприлюднити певні сценарії, які ми зараз вивчаємо, зокрема і застосування сили щодо розблокування. Питання дуже складне. І я просто не хотів би зараз, не маючи певного рішення, розповідати про майбутні дії", – зазначив заступник міністра.

Крім того, він наголосив, що затримуючи судна в Азовському морі, Росія відверто зловживає своїм правом.

"До речі, це стосується і нашого внутрішнього законодавства, стосовно громадян. Наприклад, коли активісти починають ламати двері, заходячи десь кудись і розповідаючи: "А ми маємо право!", то це зловживання правом. Є певні сценарії, яким чином можна поліпшити ситуацію. Звичайно, не самостійно, а з допомогою наших союзників і партнерів. Такі можливості є", – запевнив Тука.

Він додав: наразі не бачить ситуації, за якої Україна може самостійно, своїми силами впоратися з такою ситуацією.

"Тому що суто військового шляху я не бачу. Дипломатичний? Згідно з існуючими нормами, дійсно і українські, і російські силові структури мають право зупиняти та оглядати кораблі. Обмежень не існує. Мова йде не про порушення права, а про зловживання правом. Це абсолютно різні речі. Миттєвого рішення не існує, але треба в цьому напрямку працювати. І ми будемо працювати", – зазначив співрозмовник.

Як інформував 5.UA, 16 липня Президент Петро Порошенко заявив: нинішня поведінка росіян щодо огляду та блокування входження кораблів в українські порти на Азовському морі може свідчити про наміри РФ здійснити військові атаки на Маріуполь.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Стрільби в негоду та затримання судна-порушника: як в Азовському морі проходили навчання прикордонників – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Погрожував журналістці розправою: у Нацполіції розповіли, яке покарання загрожує мажору з Рівного
Наступний матеріал
В Угорщині перекинувся мікроавтобус: постраждали 13 українців
Loading...