Судова тяганина щодо розпуску ВР. 24.10.2008 (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Не надто плідним виявилася п`ятниця і для працівників української Феміди. Слухання справи за позовом БЮТ, який вважає неправомірним Указ Президента про дострокові парламентські вибори, Окружний адміністративний суд столиці переніс на 28 жовтня. Причина - відсутність на засіданні відповідача - Представника Секретаріату Президента та третьої сторони - Центральної виборчої комісії. Не склалася робота і в суддів Київського апеляційного суду, де розглядали вже скаргу Секретаріату Глави держави на призупинення Указу про розпуск Парламенту. На заваді стали протистояння суддів та представників БЮТу. Незважаючи на те, що сам Президент призупинив дію свого Указу про дострокові вибори, судова тяганина триває за розкладом.
  Робота в Окружному адміністративному суді аж кипить. Із залу щойно вийшли представники Генпрокуратури, які безрезультатно намагалися відсудити у нардепа Давида Жванії його український паспорт, як у цій самій кімнаті розпочинається новий процес. Блок Тимошенко оскаржує Указ Президента про дострокові вибори. Суддя Олег Бачун перевіряє, хто з’явився на засідання. Виявляється, лише позивачі. Відповідач - Секретаріат Президента відсутній. Отже, засідання треба відкласти - на цій думці сходяться всі учасники процесу. Суддя наполегливо запрошує представників Президента відвідати наступне засідання. Письмове звернення про всяк випадок підкріплює телевізійним.

  Олег Бачун, суддя окружного адміністративного суду: "О 9 годині ранку, 28 числа, якщо я не помиляюся, у вівторок, ми продовжимо слухання справи. Слухання відбудеться з розглядом по суті зазначеного клопотання не залежно від явки чи не явки учасників засідання і з урахуванням тих вимог, які ставляться до представника Президента України у даній справі. Телебачення і інші засоби віщення допоможуть нам донести вимоги, які ставляться до суб’єкту владних повноважень".

  Утім представники Банкової до Окружного адмінсуду ані ногою. Адже Віктор Ющенко його ліквідував. І натомість створив два нові - центральний і лівобережний окружні. Центральний суд вже нібито встиг відновити Указ глави держави про дострокові вибори. Утім цієї ухвали наразі ніхто не бачив. Принаймні у Вищому адмінсуді повідомили - такого документа не реєстрували. БЮТівці зловтішаються.

  Валерій Писаренко, народний депутат, БЮТ: "Представники Президента припинили бродіння по судах, тому що злякалися, що суд, можливо, не піддастся тиску і ухвалить законне рішення".

  Руслан Кирилюк, керівник служби з представництва в судах інтересів Президента: "Такого суду не існує і ходити на його засідання ми не будемо".

  А це вже інший суд - апеляційний адміністративний. У ньому Секретаріат Президента оскаржує ухвалу окружного суду про призупинення виборчого процесу. Чергове засідання завершилося словесною перепалкою. Депутати від Блоку Тимошенко зажадали ознайомитися із матеріалами справи. Судді їхні клопотання назвали затягуванням процесу. Розмова перейшла на підвищені тони.

  Як наслідок суддя Михайло Межевич звинуватив депутатів у тиску на феміду. БЮТівці  зі свого боку закинули установі політичну заангажованість. Дату наступного засідання так і не оголосили.

  Ольга Кошеленко, Ірина Герасимова, Олег Комар та Олексій Тищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (10.7Мб)
  Попередній матеріал
  На Луганщині встановили пам`ятник Бендеру (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Європейці перед страхом масових звільнень (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...