Європейці перед страхом масових звільнень (РЕПОРТАЖ)

  Тисячі громадян Європейського Союзу можуть втрати роботу щомиті. В Італії - під загрозою робочі місця освітян, у Франції - звільняють працівників автомобільної галузі. По той бік Ла-Маншу - у Великій Британії - занепад загрожує індустрії розваг. Найбільше - лондонським театрам.
  Порожні аудиторії ВИШів і велелюдні протести у центрі Рима. Вже котрий день Італія оскаржує реформу, що загрожує втратою робочих місць десяткам тисяч освітян. На учнів очікує - зростання плати за навчання і шкільна форма.

  Норма, студентка: "Вони хочуть зачинити школи, де вчаться менше ніж сто людей. Мою, наприклад, - зачинять. А ще вони хочуть підняти платню за навчання - зі 150-ти до 400-т євро".

  Майбутнє італійських освітян вирішиться наступного вівторка - коли реформу розглядатимуть у парламенті.  Не вщухають протести і у сусідній Франції. Там - безробіття загрожує працівникам заводів "Рено". Через кризу, компанія збирається відправити у вимушену відпустку тисячу своїх працівників.

  Хоча працівники "Рено" обіцяють продовжити страйки, перспективи у них невтішні. Так, у Британії раніше водії змінювали машини раз на два роки. Тепер - раз на три. Це означає, що прибутки виробників зменшуються, і звільняти персонал їм таки доведеться.

  Джоф Стеммер, менеджер: "Дедалі менше людей купують нові машини. Дилери повідомляють, що їхні прибутки упали на 30-40%. Британці воліють вкладати гроші в автомобілі, що були у вжитку".

  Окрім автомобілів британці заощаджують на одязі, подарунках до Різдва та розвагах. У Лондонських театрах нині напівпорожньо. Частину вистав довелося зняти зі сцени дочасно.

  Террі Педдок, видавець театрального журналу: "Театрали змушені заощаджувати, щоби сходити на улюблену виставу".

  Елістар Сміт, редактор журналу: "Фінансова криза - хороший привід, щоби зняти із показу невдалу виставу. Якщо шоу провалилося, набагато легше сказати, що винні в усьому банкіри".

  За статистикою, найвищий рівень безробіття нині в Іспанії. Там не має роботи кожен десятий. Утім, на відміну від колег по нещастю з інших країн, вони не поспішають протестувати. Лишень - у розпачі збираються під соціальними центрами.

  Ксенія Новікова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.33Мб)
  Попередній матеріал
  Судова тяганина щодо розпуску ВР. 24.10.2008 (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Вибухи у баскській провінції Біскайя - ніхто не постраждав
  Теги:
  Loading...