На Луганщині встановили пам`ятник Бендеру (РЕПОРТАЖ)

  Великого комбінатора увіковічила Луганщина. Монумент встановили у містечку Старобільськ, де літературний персонаж Остап Бендер справжній кумир. Є свідчення, що саме місцеві жителі надихнули Ільфа і Петрова написати "12 стільців". Відкриття ж пам`ятника приурочили до 80-ти річчя з дня першої публікації роману про найвідомішого афериста СРСР.
  Монумент Остапу Бендеру зроблений у натуральну величину і виблискує золотом. Великий комбінатор озирається навколо, немов він щойно увійшов до міста. За задумом скульптора, пам`ятник відображує початок 5-го розділу "12 стільців": “О пів на дванадцяту з північного заходу з боку села Чмарівка увійшов молодий чоловік років 28-ми, за ним біг безпритульний".

  Андрій Боровий, скульптор: "За основу взяли первый фильм, он ближе к реальности второй мюзикл, поэтому взяли актёра первого фильма".

  Чиновники твердять, пам`ятник поставили на прохання городян. Жителі Старобільська вважають себе нащадками Великого комбінатора – незважаючи на те, що місто, до якого увійшов Остап Бендер, у романі зветься Старгородом. У містечку на Луганщині переконані, автори мали на увазі саме їхній населений пункт та хотіли, щоби герой мав вигляд реальної людини.

  Сергій, житель с. Чмирівка: "Остап бендер откуда заїхав? – со сторони Чмаровки, вот северо-запад это если верить – то с Беловодска".

  За словами місцевих літераторів, якщо Бендер був лише збірним образом, то і в такому разі він народився у Старобільську. Журналісти газети "Гудок" Ільф та Петров півтора місяця пробули тут у відрядженні восени 1926, а за два роки “12 стільців” вийшли друком. Назви, які фігурують у романі на реальні  схожі лише приблизно, все інше збігається до дрібниць.

  Більшість серед глядачів на відкритті монумента - це студенти. Бо Остап Бендер крокує до міста на подвір"ї філії Луганського національного університету,  згідно із текстом твору. Саме навчальний заклад і виділив гроші на встановлення. В університеті вважають - Бендер має надихнути студентів на творчість.

  Максим Сисоєнко, Віктор Прокопенко, Луганщина, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.43Мб)
  Попередній матеріал
  Черновецький оголосив війну автам нардепів
  Наступний матеріал
  Судова тяганина щодо розпуску ВР. 24.10.2008 (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Теги:
  Loading...