5.ua

Суд розглянув докази злочинної діяльності партії "Русскій блок"

  Докази у справі заборони партії "Русскій блок" дослідив Окружний адміністративний суд Києва. Зокрема, це надані Міністерством юстиції тексти публічних заяв представників партії та відеозаписи промов чільників проросійської організації.


  У них, на думку позивача, містяться заклики до повалення влади, зміни конституційного ладу та територіального устрою України. Так, зокрема, лідер "Русского блоку" Геннадій Басов оголошував на мітингу про створення силових загонів "самооборони Севастополя", а на сайті партії підтримували входження Криму до складу Росії. У Донецьку ж представник партії закликав до зриву президентських виборів та схвалював сепаратистський референдум. Суд погодився надати можливість Басову пояснити дії партії у режимі відеоконференції 12 травня.

  Заступник міністра юстиції Ганна Онищенко пояснила позицію відомства: голова партії Геннадій Басов та інші представники даної партії здійснювали антиконституційну протизаконну діяльність, спрямовану як на розпалювання національної ворожнечі, так і на зміну територіального устрою насильницьким шляхом. Крім того, фахівці дослідили докази, в яких керівник партії підтримував незаконну анексію Криму.
  Попередній матеріал
  Федеральна прокуратура Швейцарії заморозила 140 мільйонів євро Віктора Януковича
  Наступний матеріал
  Москва відмовляється від нового раунду переговорів з Україною