5.ua

Москва відмовляється від нового раунду переговорів з Україною

  Росія – проти повторних переговорів у Женевському форматі, які запропонувала Німеччина і підтримала Україна. Москва ж наполягає – окрім української влади, до перемов треба залучити і "опозицію" – тобто, сепаратистів. Їх у російському МЗС називають "представниками інтересів частини українського народу".


  "То, что могло сделать мировое сообщество, выражаясь модным термином, а именно – согласовать рамки, в которых мы видим выход из украинского кризиса – мы сделали. Это, прежде всего, заявления от 17 апреля. Опять собираться в таком же формате, когда оппозиция нынешнему режиму отсутствует за столом переговоров – едва ли это что-то добавит", – заявив Сергій Лавров.

  Нагадаємо, у квітні в Женеві Росія, Україна, США та Євросоюз домовилися про припинення насильства на українській території. Київ пообіцяв амністувати учасників протестів і почати конституційну реформу. Однією з вимог було розпустити незаконні збройні угруповання. При цьому відповідальність за роззброєння сепаратистів однозначно поклали на Москву. У Вашингтоні і Брюсселі наголосили: у Кремля досить впливу, щоби зупинити бойовиків. Росія ж це заперечила, і не відвела своїх військ з-під українського кордону.

  При цьому, звинувачення у провалі Женевських домовленостей Москва відкидає. Стверджує – винен Київ, що розгорнув антитерористичну операцію.

  Крім цього, Лавров ще й вкотре висловився проти проведення в Україні президентських виборів, які можуть відбутись одночасно з антитерористичною операцією на сході країни.
  Попередній матеріал
  Суд розглянув докази злочинної діяльності партії "Русскій блок"
  Наступний матеріал
  Через санкції Росія щодня втрачає десятки мільярдів доларів – голова МЗС Німеччини
  Теги:
  Loading...