5.ua

Федеральна прокуратура Швейцарії заморозила 140 мільйонів євро Віктора Януковича

  У швейцарській федеральній прокуратурі 6 травня підтвердили повідомлення видання Zentralschweiz am Sonntag, у якому містилися дані про замороження на банківських рахунках у Швейцарії понад 170 мільйонів франків, котрі належать екс-президентові України Віктору Януковичу та його оточенню.
  Про це повідомляє швейцарське інформаційне агентство sda.

  Заблокована сума дотична майже 140 мільйонам євро.

  Як повідомили журналісти, Уряд Швейцарії заморозив активи Януковича ще у лютому поточного року, після того, як він утік з України, будучи позбавленим посади. Окрім того Швейцарія наклала арешт на рахунки ще двох десятків громадян України, серед них сина Януковича Олександра, а також Сергія Арбузова, Миколи Азарова та інших членів колишнього уряду України. До цього часу однак не була відома сума коштів, заморожених правоохоронними органами конфедерації.

  Окрім того в середині березня у Швейцарії блокування рахунків та статків розширили й на другого сина Януковича - Віктора Януковича-молодшого, а також на Олексія Азарова, сина колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова. Також у цьому переліку міститься ім'я Артема Пшонки - сина колишнього генпрокурора України Віктора Пшонки.

  Як відомо, низка інших країн ЄС, у тому числі й Австрія, також заморозили активи близького оточення колишнього глави української держави. Ці заходи здійснено в межах накладених Євросоюзом санкцій на колишнє керівництво України.
  Попередній матеріал
  Рада вирішила не збиратись протягом одного тижня
  Наступний матеріал
  Суд розглянув докази злочинної діяльності партії "Русскій блок"