ДПСУ

Суд заочно заарештував викрадені РФ бурові установки у Чорному морі

Зокрема, йдеться про чотири бурові вишки, які були захоплені під час анексії Криму Росією

Суд Одеси заарештував чотири плавучі бурові установки, які належать компанії "Чорноморнафтогаз" й були захоплені Російською Федерацією під час анексії Криму. Про це йдеться в ухвалі суду від 27 січня 2017 року, оприлюдненій у Єдиному державному реєстрі судових рішень, передає LB.ua.

Як зазначається, арешт було накладено в рамках кримінального провадження, відкритого 14 грудня 2015 року за фактом незаконного переміщення та заволодіння цими буровими установками.

Зокрема, йдеться про несамохідні самопідйомні плавучі бурові установки В-319 "Україна" ("Незалежність") і В-312 "Петро Годованець", побудовані у 2012 році компанією Keppel Corporation (Сінгапур), а також установку "Сиваш", побудовану в 1979 році в Астрахані (Росія), і "Таврида", побудовану в 1991 році в Астрахані й добудовану в 1995 році в Миколаєві.

"Ці плавучі установки були визнані поліцією речовими доказами у цьому кримінальному провадженні тільки 23 січня 2017 року", – зазначається в повідомленні.

Повідомляється також, що самопідйомні плавучі бурові установки "Петро Годованець" та "Україна" були заарештовані Печерським райсудом Києва 23 грудня 2015 року за клопотанням ГПУ в рамках кримінального провадження від 1 квітня 2014 року про підозру у зловживанні посадовими особами Міністерства енергетики та вугільної промисловості, НАК "Нафтогаз" і "Чорноморнафтогазу" при їх закупівлі.

Нагадаємо, у грудні військовий прокурор Анатолій Матіос відзначив, що бурові вишки у Чорному морі незаконно використовуються під прапором РФ.

Як повідомлялося, раніше у "Чорноморнафтогазі" розповіли, як Росія щорічно краде 2 млрд кубометрів газу в України.

Попередній матеріал
Росія вдвічі збільшила кількість своїх "журналістів" на Донбасі задля "правильної" картинки – ГУР
Наступний матеріал
Хуг розповів про кадрових військових РФ на Донбасі

У "Чорноморнафтогазі" розповіли, як Росія щорічно краде 2 млрд кубометрів газу в України

Захоплення бурових вишок та маневри корабля РФ: що відбувається у морській зоні Одещини

Україна направить позов до Росії через активи "Чорноморнафтогазу" в анексованому Криму - Демчишин