МЗС України
МЗС України Фото МЗС України

Стопами НКВС: МЗС України гостро відреагувало на безчинство окупантів у Криму

Дії окупантів на півострові є свідченням "продовження зухвалого наступу кремлівського режиму проти всіх незгодних з окупацією"

Міністерство закордонних справ України висловило категоричний протест та обурення через нову хвилю політичних репресій та порушень прав людини з боку Кремля щодо українців. Про це йдеться у коментарі на сайті МЗС.

"Російська окупаційна влада продовжує дискримінацію за національною та релігійною ознаками в окупованій Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, переслідуючи етнічних українців і кримських татар", – наголосили у диппредставництві.

Крім того, там нагадали, що лише за останній місяць було винесено щонайменше 5 політично вмотивованих вироків, пов’язаних з ув'язненням; 7 людей було заарештовано або оштрафовано. А за минулий тиждень відбулося щонайменше 3 обшуки у будинках кримських татар.

"Апробовані практикою НКВС цинічні масові обшуки, а також серія затримань тих, хто виступив на підтримку заарештованого за пікет 76-річного Сервера Караметова, є свідченням продовження зухвалого наступу кремлівського режиму проти всіх незгодних з окупацією", – зазначили у МЗС України.

Там підкреслили, що Росія не зважає на численні заклики України й міжнародного співтовариства негайно звільнити всіх незаконно утримуваних і засуджених українців. Відтак, керівництво РФ продовжує ганебну практику використання громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави, висуваючи їм сфабриковані обвинувачення.

Вітчизняні дипломати заявили: "Україна вимагає від Російської Федерації негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити всіх незаконно утримуваних громадян України, припинити практику політичного переслідування та репресій стосовно наших співвітчизників".

Вони також висловили глибоку стурбованість через погіршення стану незаконно засудженого на території РФ Руслана Зейтуллаєва, який 27 липня 2017 року на знак протесту проти російського правового свавілля розпочав чергове голодування у зв’язку з його безпідставним засудженням до 15 років позбавлення волі.

"Вимагаємо від російської сторони невідкладно дозволити обстеження Руслана Зейтуллаєва українськими лікарями", – відзначили у МЗС. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Від малого до великого: На Майдані сотні людей вшанували пам'ять жертв геноциду кримських татар – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
67 одиниць техніки після параду в Києві відправлять в АТО
Наступний матеріал
"Собаки брешуть, караван іде": у Польщі декомунізують 1000 назв
Loading...