yabiladi.com

США готові підтримати фінансування миротворців ООН для України

  Попри наміри нинішньої адміністрації США суттєво скоротити внески в ООН, в тому числі на миротворчі операції, офіційний Вашингтон все ж готовий зробити виняток для України щодо введення миротворців на Донбас

  Таке переконання висловила у вівторок в Вашингтоні віце-прем'єр України Іванна Климпуш-Цинцадзе за результатами проведених зустрічей в американській столиці, повідомляє "Укрінформ".

  "Думаю, що ми отримали чітке запевнення з боку США стосовно того, що Сполучені Штати готові зробити виняток зі свого правила, яке вони недавно запровадили щодо відмови від підтримки будь-яких миротворчих місій з боку ООН та їх оплати",  – відповіла український урядовець на запитання про ставлення США до української ініціативи щодо миротворців ООН.

  Вона висловила переконання, що в разі прийняття спільного рішення в Раді Безпеки ООН про введення миротворців на Донбас американська сторона "була би готова підтримати це фінансово".

  Віце-прем'єр нагадала, що Україна виступила з ініціативою запровадити миротворчу місію на Донбасі ще в 2015 році, і "американські колеги повністю поділяють цей підхід".

  Нагадаємо, українська сторона має намір зосередити основну увагу на цій темі під час роботи 72-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН, що відкрилася у вівторок, 12 вересня, у Нью-Йорку. Зокрема, на цьому акцентуватиме Президент України під час виступів на засіданнях ГА ООН та Ради Безпеки Організації.

  Як повідомляє видання DW, у свою чергу у ЗМІ з'явилася інформація, що Росія підготувала резолюцію щодо розміщення миротворців на Донбасі. У резолюції, яку підготувала для ООН Росія, пропонується розмістити миротворців лише на фактичній лінії розмежування сторін конфлікту на Донбасі.

  РФ пропонує направити на схід України оснащену легкою стрілецькою зброєю місію ООН для захисту спостерігачів ОБСЄ на фактичній лінії розмежування сил конфлікту. Місію спочатку пропонують відправити на шість місяців, але лише після того, як відбудеться "повне відведення сил і озброєння від фактичної лінії контакту".

  Попередній матеріал
  Через ураган "Ірма" з острова у Карибському морі евакуйовано двох українців
  Наступний матеріал
  "Ніби України та Сирії не було": Росія передала США "нереалістичний" план нормалізації відносин – Buzzfeed

  "Ніби України та Сирії не було": Росія передала США "нереалістичний" план нормалізації відносин – Buzzfeed

  Через ураган "Ірма" з острова у Карибському морі евакуйовано двох українців

  В Україну прибула перша партія американського вугілля

  Донбас є болючою темою між Штатами та Росією – речниця Держдепу США

  Ще на один бал вище і в квартирах був би Армагеддон – очевидець розповів як "Ірма" вирувала в околицях Маямі

  Вирвані з корінням пальми та завалені парковки – ексклюзивні фото наслідків урагану "Ірма" з передмість Маямі