Прикордонні кораблі
Прикордонні кораблі Міноборони

Справа Портнова проти Порошенка, яку "розслідує" ДБР, шкодить позиції України в міжнародному суді проти РФ – Головань

  Читайте по-русски
  Адвокат наголосив, що ДБР цілеспрямовано працює проти інтересів нашої держави

  У Гаазькому арбітражному трибуналі 11 жовтня стартують слухання у справі України проти Росії щодо захоплення в листопаді 2018 р. трьох українських суден і 24 моряків – при цьому в українському ДБР досі не закрита кримінальна справа проти п'ятого президента Петра Порошенка, ініційована за заявою Портнова, зазначив адвокат Ігор Головань. Як повідомляється на сайті "Європейської Солідарності", це "розслідування" справи проти Порошенка шкодить позиції України у міжнародному суді проти агресора.

  "Це кримінальне провадження було ініційовано Портновим, і головною метою було саме зашкодити Україні і послабити позицію України в цій суперечці з державою-агресором. Після того, як слідчі ДБР розпочали це кримінальне провадження, воно тут же почало використовуватися представниками держави-агресора. Представник Росії в ООН Небензя цитував папірці з цього провадження з метою довести, що в самій Україні сумніваються в тому, що винна Російська Федерація", – сказав адвокат.

  "ДБР – це установа, яка використовує будь-які можливості для того, щоб завдати шкоди Україні і допомогти державі-агресору у підривній діяльності проти нас. Згадаємо, що не тільки "справа моряків", про яку ми зараз говоримо і яка використовується проти України в міжнародному арбітражі, а й справа проти підприємства, яке виготовляє українські кораблі – проти генерала Павловського, проти Шандри. Справа, коли вилучали клістрони в українській протиповітряній обороні. Тобто ДБР цілеспрямовано систематично працює проти інтересів нашої держави", – зауважив Головань.

  Він нагадав, що ДБР відмовилося долучати до матеріалів справи рішення Міжнародного трибуналу із морського права – наказ на адресу Росії звільнити українських військових моряків та повернути судна.

  "Очевидно, справа має бути закрита і забута вже давно. Але, по-перше, вона тримається в активному стані для того, щоб транслювати назовні, що в Україні сумніваються у правоті наших військових і керівництва держави, президента Порошенка. По-друге, за допомогою цього кримінального провадження, я абсолютно переконаний, для Російської Федерації немає ніяких наших військових секретів, пов'язаних із рухом наших кораблів. Тому що слідство ДБР повилучало всі дані, інформацію і документи, пов'язані з рухом кораблів і не тільки. Все, що можна було для Росії, ДБР зробило", – резюмує Ігор Головань.

  Як повідомляв 5.ua, 11 жовтня Арбітражний трибунал Міжнародного суду ООН розпочне слухання у справі України проти Росії щодо незаконного затримання українських кораблів та моряків у Керченській протоці в листопаді 2018 року. Про таке повідомив чільник вітчизняного МЗС Дмитро Кулеба.

  25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна були пошкоджені головний двигун та обшивка. Потому з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України. Українські судна були захоплені Росією.

  "Суд" окупованого Сімферополя тоді заарештував 24 українських моряки, які перебували на бортах захоплених росіянами суден "Яни Капу", "Бердянськ" і "Нікополь". Троє з них унаслідок інциденту зазнали поранень.

  Попередній матеріал
  "Змушував зізнатися у вбивстві": офіцера поліції підозрюють у катуваннях зі збоченнями
  Наступний матеріал
  На HR Wisdom Summit 20 топових HRD поділилися трендами, що згодом змінять ринок праці
  Loading...