Спостерігачі "ОПОРИ" уже зафіксували 457 випадків застосування адмінресурсу [відео]

  Застосування адмінресурсу - найбільш поширене порушення цьогорічної передвиборчої кампанії. Найчастіший серед задокументованих випадків - незаконна агітація від чиновників у робочий час із застосуванням службового становища. Такий висновок громадської мережі "ОПОРА".

  На другому місці рейтингу порушень - підкуп виборців, а на третьому - перешкоджання веденню агітації. За словами чільника Комітету виборців України Олександра Черненка масовий підкуп виборців став можливий через розчарування електорату у всіх без винятку кандидатах.

  Ольга Айвазовська, координатор виборчих програм громадської мережі "ОПОРА": "Нашими спостерігачами зафіксовано 457 випадків застосування адміністративного ресурсу. Нажаль, це явище, хоч і є традиційними для української виборчої кампанії, а особливістю стало те, що воно стало більш масовим і жорстким".

  Олександр Черненко, голова Комітету виборців України: "Нажаль, дуже часто підкуп виборців здійснюється дуже технологічно: взагалі нахто не дає людям "живих" грошей - це робиться або через електронні гроші, або через поповнення рахунку мобільних зв`язків. На мажоритарних округах ця тенденція стала масовою, і як парвило - здійснюється вона в останні дні перед кампанією".

  Щодо чесності та демократичності парламентських виборів мають певні сумніви спостерігачі місії Світового конгресу українців. У своїх звітах вони вже зафіксували використання адмінресурсу та підкуп виборців, закцентували увагу і на непрозорому фінансуванні партій. Серед інших порушень, які можуть вплинути на результати виборів - замовні матеріали в пресі та на телебаченні, переслідування кандидатів від опозиції та формування виборчих комісій із перевагою представників владної партії.

  Дерек Фрейзер, головний спостерігач місії Світового конгресу українців: "Нас дуже хвилює - яким чином фінансові надходження приходять до партій, і яким чином партії витрачають ці кошти. Український закон не дозволяє це бачити і це веде до цілої низки порушень у демократичній практиці проведення виборів. У першу чергу - використання адмінресурсу". 

  Павло Грод, співголова місії СКУ, президент Конгресу українців Канади: "Наш обов`язок - дати оцінку прозорості процесів, що передують виборам, щоби світова спільнота могла оцінити. І на цій підставі держави будуть вирішувати, як співпрацювати з українським урядом і державою Україна".

  Попередній матеріал
  У Києві попрощались із видатним дресирувальником Володимиром Шевченком [відео]
  Наступний матеріал
  Мусульмани усього світу відзначають Курбан-байрам
  Теги: