Мусульмани усього світу відзначають Курбан-байрам

  Мусульманський світ сьогодні відзначає свято жертвоприношення Ід аль-Адха, або Курбан-байрам. Святкові молитви на світанку здійснили у мечетях сотень міст.

  Найголовніші урочистості відбуваються у Саудівській Аравії. На хадж до Мекки з`їхалися близько 2 мільйонів послідовників ісламу. Свято жертвоприношення почалося з побивання шайтана камінням. За переказом, диявол намагався завадити пророку Ібрахіму, коли він ішов молитися. Ритуал відбувається у 25 кілометрах від Мекки.

  Потому віряни приносять у жертву тварину - корову, вівцю або козу. Цей ритуал теж має пояснення - Бог відвів руку Ібрагіма, коли той збирався принести йому в жертву власного сина, Всевишній наказав Ібрагіму зарізати барана, і цим - заборонив проливати людську кров. Перше жертвоприношення в Саудівській Аравії - є початком святкування. В арабських країнах вважають, що цього дня тварини, яких приносять у жертву, не відчувають болю. М`ясом віряни обов`язково діляться з бідними.

  На хадж до Мекки вирушає лише невеликий відсоток мусульман. Решта - не виїжджають зі своїх країн. Наймасштабніші гуляння зазвичай відбуваються в Індонезії, де мешкає майже 200 мільйонів послідовників ісламу. А в Індії урочистості триватимуть ще й у суботу. Там майже 140 мільонів мусульман - wе 15 відсотків населення.

  Мусульмани: "Сьогодні ми святкуємо жертвоприношення. Іслам вчить нас любові, миру та прихильності до інших громад".

  Мухаммад Росіхан, мусульманин: "Ми - найбільша мусульманська країна. Тож, я сподіваюся, Індонезія зможе вплинути на конфлікт на Близькому Сході та припинити його".

  В Єгипті чимало вірян приходять до мечетей на світанку. Тож, вулиці столиці заповнюються не тільки людьми, а й тваринами, яких планують принести в жертву після молитви.

  Мусульмани: "Хочу побажати всім гарного свята, усьому народу Єгипту. Нехай із нами завжди буде щастя. І нехай Аллах дарує успіх нашому президенту".

  Але, у деяких країнах свято затьмарили сумні події. На півночі Афганістану кілька десятків людей загинули внаслідок вибуху в мечеті. Терорист-смертник підірвав себе в натовпі. Він зміг пробратися через кілька кордонів охорони, оскільки був одягнений у поліцейську форму.

  Мухаммед Халід Аксай, шеф поліції: "Атака сталася на вході в мечеть Ейда. Загинуло чимало поліцейських. Точна кількість жертв поки що невідома. Вибух був дуже потужним. Чимало мусульман будуть у траурі під час свята".

  Не вдалося дотриматися перемир`я на період свята в Сирії. Там зранку поновилися бої одразу в кількох містах. Повстанці намагалися взяти штурмом військову базу неподалік столиці та атакували урядові сили на кордоні з Туреччиною.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Спостерігачі "ОПОРИ" уже зафіксували 457 випадків застосування адмінресурсу [відео]
  Наступний матеріал
  На Донеччині селяни намагаються захистити свій ставок [відео]
  Теги: