ВК / Кримські українці

Сьогодні в Криму окупанти повністю знищують українську ідентичність – архієпископ Климент

Читайте по-русски
Вандалізм окупантів у єдиній церкві ПЦУ в Криму Климент назвав не інакше, як ударом по світовому православ'ю

Сьогодні все йде до того, щоби про українців у Криму взагалі не було згадки. Про таке в ефірі "5 канал" розповів архієпископ Климент. 

"Сьогодні в Криму знищено повністю українську ідентичність. Єдиним осередом, де змогли збиратися українці Криму – це управління кримської єпархії, це є Кафедральний собор. У нас була недільна школа, у нас був культурний центр, але сьогодні все йде до того, щоб про українців у Криму і взагалі не було згадки. І щоб українці у Криму припинили своє існування як нація, як частина світової культури і світового православ'я. Бо те, що зараз наноситься удар по православній церкві України в Криму – це удар по світовому православ'ю", – сказав Климент.

"Що стосується решти – так, ситуація дуже складна. Ви бачите, що є і обшуки, і арешти, і суди. Коли дійде черга до мене, я не знаю. Але я до цього готовий", – підсумував священник.

Климент також розповів подробиці так званого ремонту в єдиній церкві ПЦУ в Криму – сімферопольському Кафедральному храмі святих рівноапостольних Володимира і Ольги. "Ремонт" окупанти почали, поки архієпископа Климента не було на анексованому півострові. Він саме був у США на конференції щодо релігійної свободи. Коли ж він повернувся, частину речей побачив на вулиці, на звалищі. Де решта – невідомо.

"Після повернення я побачив жахливу картину: весь перший поверх було зруйновано, розграбовано, бо на першому поверсі у нас знаходилися каплиця Хреста-Спасителя, знаходилася єпархіальна управління і церковні речі. Зараз нічого цього вже нема. Одні руїни. Коли я піднявся на другий поверх, то так само був нажаханий від того, що відбувається під виглядом заміни вікон. Уся церква по суті зруйнована... Наші парафіяни намагалися вивезти трохи, сховати ікони, щоб не були пошкоджені, але те, що я зараз побачив... У мене навіть нема слів від того вандалізму, який вчинила Анюхіна під виглядом ремонту, руйнуючи цю єдину православну українську церкву в Криму", – розповів Климент.

Архієпископ також констатував, що для нього, на жаль, така поведінка окупантів не стала несподіванкою.

"Прикриваються ремонтом на підставі рішення суду, яке відбулося 28 червня 2019 року. Але дуже цікаве рішення. В судді написано про виселення церкви з того приміщення, в якому вона зараз знаходиться. Але судячи з того, що на суді протягом трьох засідань знаходився співробітник в штатському, дехто вважає, що це був представник ФСБ Росії, то це рішення суддя писав, імовірно, під диктовку працівника ФСБ Росії", – сказав Климент.

Як повідомляв 5.UA, російська окупаційна влада розграбувала майно собору єдиної церкви ПЦУ в Криму – сімферопольського Кафедрального храму святих рівноапостольних Володимира і Ольги. Священник заявив, що окупаційна влада – а саме так зване "Міністерство майнових і земельних відносин Криму" – начебто розпочало ремонт приміщень храму. Так званий ремонт був розпочатий, коли архієпископа не було в Криму. Коли ж він повернувся, частину речей побачив на вулиці, на звалищі. Де решта – невідомо.

Попередній матеріал
"Я внесу це питання на засідання уряду", – Гройсман про пропозицію звільнити Кличка
Наступний матеріал
"Це була ініціатива Зеленського": Волох прокоментував ситуацію із затриманням СБУ танкера РФ
Loading...