5.ua

Сьогодні посадовці України та ЄС у Києві та Люксембурзі вкотре обговорювали питання Тимошенко [відео]

  Чи будуть піднімати келихи у Вільнюсі після підписання угоди між Україною і ЄС? Питання і надалі залишається відкритим. Сьогодні його обговорювали в Києві та Люксембурзі. Після заяви Віктора Януковича, зробленої ним минулого тижня в Донецьку, головні події перемістилися до українського парламенту.

  Арсеній Яценюк, лідер фракції "Батьківщина": "Протягом останніх півроку напрацьовувався механізм спеціальною місією Європейського парламенту. Місія двох президентів - президента Кокса і президента Квасневського. Їхня пропозиція є і залишається. А саме: так зване часткове помилування, яке дає можливість підписати угоду і звільнити Юлію Тимошенко. Інших варіантів наразі не обговорювалось".

  Віталій Кличко, лідер фракції "УДАР": "Я ще раз закликаю Президента України помилувати Тимошенко і припинити ігри з майбутнім України. Перекладаючи сьогодні відповідальність на парламент, Президент ховає голову в пісок і думає, що проблема сама по собі розсмокчеться".

  Не гасел, а законопроектів від опозиціонерів чекають представники провладної фракції.

  Олександр Єфремов, лідер фракції Партії регіонів: "Дайте соответствующее ваше предложение видения решения этого вопроса в законодательном уровне. Не надо лозунгов. Дайте предложение конкретное. Скажите - мы зарегистрировали такой-то законопроект и предложите его рассмотреть".

  Володимир Рибак, голова Верховної Ради: "Що стосується лікування Тимошенко за кордоном: така можливість є - розглянути, прийняти це рішення і я направлю зразу, в ту ж хвилину, на підпис Президенту. Зараз є у Верховній Раді проект народного депутата Міщенка. І я жду, що ще з'являться один чи два закони сьогодні-завтра".

  Наразі в парламенті є лише один законопроект, який може дозволити Тимошенко виїхати на лікування за кордон. Його автор – позафракійний Сергій Міщенко. Автор іншого закону – Микола Рудьковський – відкликав свій проект, щоб ще попрацювати над ним. Поки Віктор Янукович чекає закон, який обіцяв негайно підписати, його чеський гість віджартовується на прохання зробити прогноз.

  Віктор Янукович, президент України: «Законодавству України потрібно сьогодні прийняття окремого закону, який би дозволяв громадянам України в разі необхідності мати можливість лікуватися за кордоном. Такий законопроект найближчим часом буде внесено на розгляд парламенту».

  Мілош Земан, президент Чехії: «Дійсно, ця проблема є досить делікатною і вимагає відповідного закону. Я вважаю, що передчасна медіалізація цього питання була б швидше на шкоду, аніж на користь. І все-таки, скажу, що я на вірогідність помилування колишнього екс-прем`єра даю від нуля до ста відсотків».

  Поки чеський президент вмовляв Віктора Януковича, в Люксембурзі зібралася на засідання Рада Європейського союзу із закордонних справ. Очікуване рішення про готовність підписати угоду з Україною поки що відклали. Утім, жваво обговорюють черговий варіант звільнення Тимошенко.

  Ґідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: «Німеччина готова – і я про це говорив у Києві кілька днів тому – прийняти Тимошенко на лікування. Ми вважаємо – вирішення цієї символічної справи важливе для обох сторін, і воно – в руках України».

  Карл Більдт, міністр закордонних справ Швеції: «Я скептично ставлюся до варіанта, коли її відпустять на лікування без амністії... Бо залишиться відкритим запитання: "Що далі?" Чи потім Україна вимагатиме її екстрадиції і повернення до тюрми?»

  Європейський десант в Україну не припиняється. В понеділок до Києва прибули євромісіонери Пет Кокс і Олександр Кваснєвський. Вже у вівторок у столиці чекають міністрів закордонних справ Швеції, Карла Більдта, та Польщі, Радослава Сікорського.

  Наталія Жижко, Ольга Сніцарчук, Олексій Тищенко, 5 канал.

   

  Попередній матеріал
  Переможна серія «Анахайм Дакс» у НХЛ – 7 звитяг поспіль
  Наступний матеріал
  Останній з «тітушків» дав у суді свідчення, приправлені нецензурною лайкою
  Теги:
  Loading...