Верховна Рада
Верховна Рада rada.gov.ua

Скандал через кнопкодавство "ОПЗЖ" та призначення міністра – як минув останній робочий день у Верховній Раді

Читайте по-русски
Нова міністерка ветеранів має досвід 30 років у спецслужбах

В останній робочий день під куполом у Верховній Раді знову з'ясовування: в опозиції заявляють, Сергія Шкарлета призначили міністром освіти та науки незаконно. Кажуть: під час голосування за нового міністра освіти "кнопкодавили". Нині з'ясовують деталі, шукають відеодокази. Тим часом призначили чільницю Міністерства ветеранів. Нею стала контррозвідниця Юлія Лапутіна. Про останні кадрові призначення в уряді та скандальні перипетії з кнопкодавством – знає журналістка "5 каналу" Ірина Сисак.

Передноворічні призначення. В останній робочий день Ради ще одна вакантна посада в уряді закрита. Більшістю голосів доукомплектували міністра у справах ветеранів.

Юлія Лапутіна – нова міністерка у справах ветеранів. Впевнені 248 "за" заводять її в урядову ложу. У спецслужбах – 30 років. 2018-го стала другою жінкою-генералом в історії України. Прем'єр Шмигаль відзначає значний професійний досвід у сфері безпеки й національної оборони. Ветеранську кухню Лапутіна знає не зі слів. Від початку війни вона була на фронті. Про свій досвід і військових розповіла з трибуни.

"Це просто дуже сенситивне для мене питання, адже я їх бачила, багато з ними провела часу, і багато хто тут теж знає, що таке війна", – розповіла Лапутіна, ледь стримуючи сльози. 

Однодумців таки знайшла. Голоси віддали "слуги народу" і групи "За майбутнє" та "Довіра". Про професіоналізм Лапутіної говорили і у фракціях меншості, втім, від голосування утрималися.

"Наше плече завжди з вами, ми не можемо взяти на себе відповідальність за уряд Зеленського, бо це колективний уряд, але ми готові співпрацювати з вами для того, щоб коли вам будуть ставити там палиці в колеса, ми як опозиція прийдемо на захист і міністра, і ветеранів", – пояснила позицію опозиції Ірина Геращенко.

Якщо за Юлію Лапутіну знайшли 248 голосів, то мінімальних 226 за призначення в четвер Сергія Шкарлета в опозиції поставили під сумнів. У "Голосі" та "Європейській солідарності" заявили, під час голосування напередодні – кнопкодавили! Кажуть, зелену кнопку тиснули ОПЗЖшники – Віктор Медведчук і Григорій Суркіс та депутати від "Довіри", але в залі начебто не були.

"В залі ВР є 4 камери УДО,крім камер ЗМІ, зараз ця вся інформація збирається в одне, і ми переконані, що такі факти були, вони будуть доказані, Шкарлет не стане міністром, а ті, хто кнопкодавив, більше не будуть нардепами, а стануть першими випадками кримінальної відповідальності, президент обіцяв – нехай виконує!" – заявляє Роман Лозинський з "Голосу".

В "Опоплатформі" за колег заступаються, мовляв, таки голосували. І кажуть: навпаки, картки у декотрих не спрацювали, голосів було б більше.

"Особисто моя картка не спрацювала, але я голосував "за". Ми порахували, за Шкарлета мали вчора проголосувати щонайменше 232 депутати", – каже Нестор Шуфрич з "ОПЗЖ".

Аби вгамувати пристрасті, вранці збиралися у спікера. Там домовилися, камер поставлять більше, аби фіксувати ймовірні порушення. А ще посилять покарання. Нині закон передбачає кримінальну відповідальність та штраф від 50 до 85 тисяч гривень.

"Розробити зміни до законодавства, яке б зробило більш жорстку відповідальність за неперсональне голосування", – заявив Дмитро Разумков.

Було кнопкодавство чи ні – має розібратися комітет з питань регламенту. Чекають і відеозапис моменту голосування в залі від управління держохорони. А поки прем'єр від закидів опозиції відбивається.

"Людина, яка отримала наукове звання через плагіат, людина, яка стала міністром через кнопкодавство. Чи комфортно вам працювати з такою людиною в уряді?" – запитав у прем'єра Володимир В'ятрович, депутат "Європейської солідарності".

Шмигаль лише попросив надати докази тих звинувачень, але від прямої відповіді втік.

І поки шукають факти й докази, незадоволення призначенням Сергія Шкарлета не вщухає. Своє обурення депутати опозиції демонстрували промовистими плакатами. 

Ірина Сисак, Юрій Усік, Микола Довгий, "5 канал"

Попередній матеріал
На боротьбу з коронавірусом у Києві додатково виділять 422 млн грн – "Європейська солідарність"
Наступний матеріал
Протести ФОПів, за що переслідують Чорновол та чому Зеленський став розчаруванням року – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова
Loading...

Фахівці з немедичною освітою отримають доплати за лікування хворих на COVID-19 – рішення Ради

Опозиційні фракції заявили про "кнопкодавство" під час голосування за Шкарлета

Година запитань до уряду. Пленарне засідання Верховної Ради України – трансляція

Не розуміє, навіщо його викликають: Леонід Кравчук відмовився прийти на засідання комітету

Делегація Верховної Ради має намір узяти участь у січневій сесії ПАРЄ

У січні ВР майже не працюватиме через локдаун