Зустріч "Люблінського трикутника"
Зустріч "Люблінського трикутника" Офіс президента

Що обговорювали та який документ підписали президенти під час саміту "Люблінського трикутника" – сюжет

Читайте по-русски
Такі зустрічі відтепер відбуватимуться щороку

Польща та Литва підтримують Україну у протистоянні з Росією. Про це президенти обох країн заявили під час саміту "Люблінського трикутника" на Івано-Франківщині. Нині відбулася перша зустріч лідерів тристороннього альянсу. Володимир Зеленський, Анджей Дуда та Гітанас Науседа обговорили ескалацію Росією на кордоні з Україною, міграційну кризу на межі з ЄС та питання енергетичної безпеки. Після розмови лідери країн підписали декларацію щодо підтримки членства України у НАТО. Про що ще говорити президенти, дізнавалася журналістка "5 каналу".

Не в Офісі президента, а в Карпатах. Тут Володимир Зеленський нині зустрічає лідерів Польщі та Литви. У державній резиденції "Синьогора" нині відбулася перша зустріч представників "Люблінського трикутника" на рівні президентів. Ініціював її президент України Володимир Зеленський через посилення агресії Росії проти України. Основне питання зустрічі – безпека в регіоні. Під час розмови президент Польщі заявив: Росія повинна зробити крок назад та припинити агресивні дії проти України.

"Безпека України – це фундаментальне питання. Ми повинні зробити все, щоб запобігти нападу на Україну. Я проти будь-яких поступок у бік Росії", – сказав президент Польщі Анджей Дуда.

Реакції НАТО на накопичення російських військових біля кордонів України очікує президент Литви Гітанас Науседа. Оскільки це стосується безпеки не лише України.

"Це не лише ваша, а також і наша загроза. Я думаю, ми зробимо все для того, щоб ми стали союзниками і таким чином формували нашу політику. Тільки так ми отримаємо результат", – наголосив президент Литви.

Ще одне важливе питання зустрічі лідерів "Люблінського трикутника" – міграційна криза на кордоні білорусі з ЄС та її загострення.

"Криза на кордоні спровокована режимом Білорусі. Без сумніву, вона підтримується Росією. Проте наші прикордонники відбили атаку", – додав Анджей Дуда.

Володимир Зеленський додав: "Задля невдачі будь-яких спроб повторити такий сценарій в Україні, ми активно зміцнюємо власний кордон. Але в цьому питанні є важливими спільні зусилля й обмін досвідом".

Обговорили президенти також імовірне розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі, проблеми енергетичної безпеки та шляхи боротьби з російською пропагандою. На закінчення саміту лідери країн "Люблінського трикутника" підписали спільну декларацію підтримки членства України в Євросоюзі та НАТО. Усі троє запевняють: ніхто не може ставити ультиматумів щодо української євроінтеграції.

"Спільна декларація фіксує чітку підтримку членства України в ЄС та НАТО, боротьби з російською агресію. Сьогодні ми зкоординували кроки з підтримки нашої євроінтеграції на наступний 2022 рік. Наше спільне завдання – стримати загрозу і захистити Європу від агресивної політики Росії. Польща і Литва перебувають в авангарді цього стримування", – підсумував Зеленський.

У вівторок у державній резиденції "Синьогора" відбудеться конференція всіх послів України у світі. Такі зустрічі відтепер відбуватимуться щороку, планує президент України.

Марта Шикула, Івано-Франківська область, "5 канал"

Нагадаємо, міністри закордонних справ країн "Люблінського трикутника" – України, Польщі та Литви – підписали три документи, серед яких декларація про підтримку прагнення Києва до ЄС і НАТО.

Попередній матеріал
Росія стягує до Брянської області велику кількість військової техніки – нове відео
Наступний матеріал
Це відбулося за наказом Офісу президента – Рудик про зміну голови фракції "Голос"
Loading...