Оновлення серед непостійних членів Радбезу ООН – обрали 4 нові країни

  Вони працюватимуть протягом 2017-2018 років

  У вівторок, 28 червня Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй обрала непостійними членами Ради Безпеки ООН чотири країни. Це Болівія, Швеція, Ефіопія та Казахстан, передає DW.

  Зазначається, що країни увійдуть до Радбезу ООН на 2017-2018 роки. За результатами голосування, Ефіопія набрала 185 голосів, Болівія – 183. Місце від Азіатсько-Тихоокеанського регіону отримав Казахстан, набравши 138 голосів. Крім того, Швеція здобула підтримку 134 країн.

  Повідомляється також, що ще на одне місце претендують Італія та Нідерланди, які в кількох раундах голосування мали приблизно однакову підтримку.

  Як відомо, з 1 січня 2017 року новим членам Радбезу своїми місцями поступляться Венесуела, Ангола, Іспанія, Нова Зеландія і Малайзія. Водночас інші п'ять непостійних членів (Єгипет, Сенегал, Україна, Уругвай і Японія) залишаться в РБ до кінця 2017 року.

  Довідково: Рада Безпеки ООН складається з представників 15 держав: 5 постійних і 10 непостійних членів, що обираються на два роки.

  Непостійні члени РБ ООН обираються шляхом таємного голосування, для обрання кандидатам потрібно здобути підтримку двох третин країн-учасниць Генасамблеї, тобто 129 з 193. Щороку проводиться заміна п'яти з 10 непостійних членів.

  Нагадаємо, у травні на Радбезі ООН Україна офіційно звинуватила Росію у підтримці тероризму.

  Попередній матеріал
  Окупанти на Донбасі здійснили понад півсотні обстрілів – штаб АТО
  Наступний матеріал
  Теракт у Стамбулі: в аеропорту "Ататюрк" загинула українка – консульство

  На Радбезі ООН Україна офіційно звинуватила Росію у підтримці тероризму

  Британія та Франція скликають термінове засідання Радбезу ООН

  Підсумки засідання Радбезу ООН щодо загострення ситуації на Донбасі

  Радбез ООН скликає засідання у зв'язку з російською агресією в Україні