ООН 5.ua

Підсумки засідання Радбезу ООН щодо загострення ситуації на Донбасі

Засідання Ради безпеки ООН щодо загострення ситуації на Донбасі завершилося без підписання заяви

Проект документу запропонував представник Росії Віталій Чуркін. Текст містив два розділи: щодо необхідності виконання Мінських угод і щодо розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі.

Представник України, заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко, висловив протест щодо другої частини заяви. Через відсутність консенсусу засідання закрили.

Обговорення ситуації на Сході України було бурхливим. Росія традиційно обвинуватила Україну та Захід у ескалації конфлікту та заявила, що Крим є острівком стабільності порівняно з Донбасом та всією Україною.

А от західні країни висловили іншу позицію. Велика Британія зазначила, що сепаратисти систематично отримують пряму допомогу від Росії у так званих гуманітарних конвоях. Франція та Німеччина виступили за створення додаткового механізму міжнародної присутності на Донбасі.

Помічник генерального секретаря ООН з політичних питань Брук Зерихун заявив, що теперішня ситуація в регіоні - найгірша від серпня минулого року. За даними ООН, за час конфлікту на Сході загинули 9333 людини, поранені - більше 21 тисячі осіб.

"За попередні кілька тижнів ми бачимо ескалацію конфлікту, найсерйознішу з серпня 2015 року. Постійні сутички із застосуванням важкої зброї лише погіршують ситуацію. Всі сторони конфлікту повинні припинити бойові дії та повністю виконувати Мінські домовленості. Радбез ООН також рішуче засуджує перешкоджання діяльності місії ОБСЄ", – заявив Тай Брук Зеріхун.

"За попередні місяці конфлікт загострився. І я хочу нагадати те, що відбувається сьогодні – це результат порушення Росією територіальної цілісності та суверенітету України, яке почалося з окупації Криму і продовжилося проведенням бойових дій на Донбасі. Цей цикл ескалації насильства має припинитися. Ми визнаємо важливість проведення місцевих виборів за українським законодавством та за нормами міжнародного права. Росія повинна докласти серйозних зусиль для проведення виборів та звільнити всіх в'язнів – це сприятиме виконанню Мінських домовленостей", – наголосила посол США в ООН Саманта Пауер.

"Росія лише робить вигляд, що підтримує режим припинення вогню. Але ми бачимо, що ситуація на лінії зіткнення погіршується. Росія надіслала до Донбасу 34 тисяч озброєних солдатів та військову техніку. Ми готові зробити всі кроки для вирішення конфлікту. Але я боюся, що ключ до вирішення цією проблеми - у Москві. І вони повинні зробити крок назустріч та відкрити шляхи до мирного врегулювання кризи", – підкреслив заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко.

Попередній матеріал
Сьогодні у Мінську відбудеться засідання Тристоронньої контактної групи
Наступний матеріал
Ліга Європи: "Шахтар" і "Севілья" зіграли внічию
Теги:
Loading...
В ООН відзначили найбільшу ескалацію на Донбасі з серпня 2015-го

В ООН відзначили найбільшу ескалацію на Донбасі з серпня 2015-го

Засідання РБ ООН: Росія розгорнула на Донбасі 34-тисячне угрупування окупаційних військ

Засідання РБ ООН: Росія розгорнула на Донбасі 34-тисячне угрупування окупаційних військ

Засідання РБ ООН: від початку конфлікту на Донбасі загинули більше 9 тис. осіб

Засідання РБ ООН: від початку конфлікту на Донбасі загинули більше 9 тис. осіб