Twitter / Все плохо

На Радбезі ООН Україна офіційно звинуватила Росію у підтримці тероризму

  Представник України назвав "неоімперіалістичну ідеологію" Кремля і його "державну пропаганду нетерпимості й ненависті" новим джерелом тероризму у світі

  Російська Федерація впродовж понад двох років проводить підривні дії проти України, підтримуючи тероризм на Донбасі, та нав'язує "русскій мір" країнам на пострадянському просторі із застосуванням терористичних актів. З такою заявою сьогодні виступив під час засідання у Раді Безпеки ООН представник України Володимир Єльченко, повідомляє "Укрінформ".

  "Упродовж більш ніж двох років Україна є жертвою агресії свого сусіда – Російської Федерації. Росія тимчасово окупувала та спробувала незаконно анексувати частину території України – Автономну республіку Крим і місто Севастополь. Вона продовжує ворожі та підривні дії, підтримуючи тероризм на Донбасі", – заявив дипломат.

  Він підкреслив: Москва використовує технології гібридної війни, зокрема і фінансування тероризму, для проштовхування ідеології так званого "русского міра". "Ця неоімперіалістична ідеологія допускає та сприяє порушенням міжнародного права, прав людини, вчиненню тяжких злочинів, у тому числі терактів", – зазначив представник України.

  Одним з основних елементів гібридної агресії РФ Володимир Єльченко назва "жорстоку та хибну пропаганду", яка поширюється державними ЗМІ в Росії. "Ми вважаємо, що найбільш небезпечна ситуація виникає, коли такі маніпуляції виникають на рівні державної політики. За міжнародним правом, держави зобов'язані утримуватися від такої участі та запобігати актам тероризму", – нагадав Кремлю українець.

  У цьому зв'язку він закликав міжнародну спільноту зосередитися на боротьбі з новим джерелом насильницького екстремізму й тероризму: "Існує необхідність боротьби з такими явищами, як державна пропаганда нетерпимості й ненависті, а також інформаційні війни, які часто слугують засобами для гібридної війни".

  Нагадаємо, вперше заяву про те, що Росія експортує тероризм до України, озвучив у штаб-квартирі ООН заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський ще 2 роки тому. Сьогодні ж відбувся черговий раунд переговорів у "нормандському форматі" на рівні голів МЗС – і знову не призвів до порозуміння з агресором з основних питань.

  Попередній матеріал
  Заступник голови МЗС України прокоментувала переговори в Берліні
  Наступний матеріал
  Затримано банду, яка катувала і вбивала киян заради їхніх квартир
  Теги:
  Loading...