5 канал

Савченко: Я готова просити вибачення у матері, яка втратила останнього сина – неважливо з якого боку

Надія Савченко розкрила власне бачення примирення на Донбасі – водночас прямо та алегорично

Народний депутат Надія Савченко у прямому ефірі "5 каналу", відповідаючи на запитання глядачів, розповіла про необхідність віднайдення спільної мови з населенням окупованих російськими агресорами територій. 

Вона розповіла: "Я недавно запитала, будучи в Луганській області, в якомусь селі: "Заберу ваших дітей після школи, заберемо там якихось десять дітей відправимо у Львів жити в будинки львівські, а вам пришлемо львівських дітей". Знаєте, що вони сказали: "Нет, я своего ребенка у Львов не отпущу". Питання – чому вони так думають? Тому треба почати говорити одне з одним, треба почати чути одне одного. Так, нам доведеться пробачати багато що. І нам так само доведеться, можливо, просити вибачень. Не можливо, а точно. Треба навчитися просити вибачення, і пробачати, інакше миру не буде".

На уточнююче питання ведучої, у кого саме нам треба просити вибачення, колишня бранка Кремля відповіла розлого: "У тої матері, яка втратила останнього сина, неважливо з якого боку. Я вам розкажу одну гарну казку. У принципі, я думаю, її треба ввести в шкільну програму. Жив собі чоловік, в нього на подвір’ї завелась гадюка. І він давав їй молоко, і вона давала йому за це золоту монету, і так вони жили кожен день. Одного разу чоловік захворів і сказав своєму сину: "Піди винеси гадюці молока". Син вийшов і подумав: "От батько дає молоко, а йому гадюка дає по одній монеті. А що як я не буду давати молока, вб’ю гадюку, і заберу відразу всі золоті монети". Він ударив гадюку, але він її не вбив, він відбив їй хвоста. Гадюка укусила сина і син помер. Батько образився на гадюку і жили вони так от порознь багато років. Під кінець, коли вже батькові було треба помирати, він прийшов до гадюки і каже: "Давай помиримося і буде так, як раніше. Я тобі даю молоко, ти мені монету, і будемо так далі жити". А вона йому сказала: "Поки я буду бачити свій відбитий хвіст твоїм сином, а ти будеш бачити могилу свого сина – так, як раніше, ніколи не буде". Так от, у нас в Україні так, як раніше, ніколи не буде".

"А стосовно кому пробачати, у кого просити вибачення, я вам скажу: коли я знаходилася у в’язниці, одна жінка написала листа. Вона написала, що в неї був один єдиний син, він пішов на війну, загинув за Україну. І вона сказала, що дуже хоче, щоб вижила я, бо я тоді якраз голодувала. І вона сказала, що вона може зрозуміти ту жінку, яка втратила єдиного сина, з того боку – "ДНР", "ЛНР". І вона сказала: "А нам більше нема що ділити, у нас більше нічого не залишилося". Так от у цієї матері, яка втратила єдиного сина з тої сторони, я готова попросити вибачення", – додала Надія Савченко.

З повною версією розмови з Надією Савченко можна ознайомитись за цим посиланням.

Попередній матеріал
Сєвєродонецьк святкує другу річницю визволення міста
Наступний матеріал
На Миколаївщині триває авіаційна фаза "Sea Breeze 2016": у небо здійнялись літаки Л-39

"Немає святих людей": Надія Савченко відповіла на запитання глядачів "5 каналу"

Савченко: Сьогодні вводити воєнний стан в Україні вже запізно - відео

Савченко вважає, що навколо її закону має почати змінюватись система правосуддя

Савченко відповіла на закид про отримання землі у Києві

Савченко розказала, за кого вийде заміж

Савченко прокоментувала своє звання Героя України