Санкції
Санкції 5 канал

Санкції проти Коломойського: експерти назвали можливі наслідки

Читайте по-русски
Стверджується, що нові санкції змушують напружитися політичних і бізнесових гравців

Америка на замку для олігарха Ігоря Коломойського. Напередодні державний департамент Сполучених Штатів оголосив про запровадження санкцій щодо українського олігарха. Його звинуватили у корупції. Сам Коломойський на це поки ніяк не відреагував. А от експерти вже прогнозують, що олігарха можуть чекати труднощі, зокрема, під час фінансових операцій. Окрім того, можливі суворіші заходи, коли закінчиться розслідування щодо можливого розкрадання Коломойським коштів із "Приватбанку". За них він разом із своїм бізнес-партнером Геннадієм Боголюбовим нібито скупили нерухомість у Штатах. Нині розслідування у цій справі триває у США. Які ще можливі наслідки, зокрема, і для України дізнавалася журналістка "5 каналу".

Ні кроку на американську землю. Лише другий місяць, як в Сполучених Штатах біля державного керма адміністрація Байдена, а в Україні це відчувають не менше, ніж у США. Нові санкції змушують напружитися політичних і бізнесових гравців.

Побачити олігарха Ігоря Коломойського у Сполучених Штатах вдасться ще не скоро. Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про запровадження щодо нього санкцій.

"Скасування віз Коломойському та його членам родини, при чому оголошення про це публічно, є унікальним кейсом в США", – каже виконавча директорка Центру протидії корупції Дарія Каленюк.

У Держдепі Коломойського звинувачують у корупції в період, коли олігарх був очільником Дніпропетровщини.

"Як керівник Дніпропетровської області з 2014 по 2015 рік, Коломойський був причетний до корупційних дій… Я також хочу висловити занепокоєння постійними зусиллями Коломойського, які тривають досі, щодо підриву демократичних процесів та інституцій в Україні, які становлять серйозну загрозу її майбутньому", – зазначають у відомстві.

Та в Америку Коломойський і так не навідується, щодо нього там відкрита кримінальна справа.

"Він не в'їзний по суті в жодну цивілізовану країну світу, адже його по суті можуть затримати в будь-якій країні світу і екстрадувати до тих же Сполучених Штатів", – зазначає політолог, юрист-міжнародник Андрій Смолій.

І хоч серед обмежень офіційно немає фінансових та саме по гаманцю олігарха можуть вдарити санкції.

"Фактично це така собі чорна мітка, видана адміністрацією Сполучених Штатів, і вона є свідченням для всіх у всьому світі, що дуже токсично і небезпечно мати справу з Коломойським", – відмічає політолог Петро Олещук.

Ймовірно, це не останні активні дії щодо Ігоря Коломойського в США – каже голова Центру протидії корупції. В Америці проти колишнього власника "Приватбанку" є декілька проваджень. Зокрема, щодо відмивання коштів. Розслідування досі триває.

"В рамках цього провадження були арештовані активи, була арештована багатомільйонна нерухомість в кількох штатах. І в рамках кримінального провадження буде можливість конфіскувати ці активи. І з часом навіть повернути в Україну. Тому продовження буде", – наголошує виконавча директорка Центру протидії корупції Дарія Каленюк

В Україні ж на рішення Держдепу вже відреагував Офіс президента. Та прізвища Коломойського в заяві не вказували.

"Якщо хтось з українських топ-чиновників, топ-політиків буде тепер мати прямі контакти з Коломойським, ну по суті, ними також скоріш за все буде цікавитися і Держдеп, і ЦРУ, і ФБР, бо виникнуть питання: що ця людина, які зв'язки ця людина має із особою, яка замішана у колосальних корупційних скандалах", – додає Андрій Смолій.

Санкції можуть мати наслідки і для Національного антикорупційного бюро – каже Дарія Каленюк. Або припиниться блокування дій НАБУ, або звільнять очільника відомства Артема Ситника. НАБУ єдиний правоохоронний орган в країні, який розслідує виведення мільярдів коштів з "Приватбанку" в період, коли його власником був Ігор Коломойський. Олігарх може натиснути на групу підконтрольних йому депутатів, щоб добити звільнення Ситника.

"На цьому тижні депутати, зокрема, зі "Слуги народу" збирали підписи за звільнення директора НАБУ і готують позачергову сесію. Це в той час, коли НАБУ тільки оголосило про підозру в рамках справи "Приватбанку". Цікаво, як себе поведе Генпрокурор Венедіктова, бо за нашою інформацією, вона вже тривалий час блокує підозру по "Приватбанку", – підсумовує Дарія Каленюк.

Сам Ігор Коломойський поки не відреагував на санкції.

Ірина Саєвич, Павло Тихоненко, "5 канал"

Попередній матеріал
Під посольством США відсвяткували впровадження санкцій проти Коломойського
Наступний матеріал
Літургія у Свято-Михайлівському соборі в Києві
Loading...

"Це тільки початок боротьби з олігархами": депутат назвав санкції США проти Коломойського сигналом Байдена Зеленському

Порошенко про санкції щодо Коломойського: "Зеленський має відхреститися від цього пана"

США ввели санкції проти Коломойського