Майкл Карпентер
Майкл Карпентер Радіо Свобода

Саакашвілі не може представляти інтереси українців – Карпентер

  На думку експерта, нині українське суспільство і справді втомлене корупцією, яка тільки посилюється. На цьому й акцентує увагу українців Міхеіл Саакашвілі

  Протистояння лідера "Руху нових сил" Міхеіла Саакашвілі з українською владою вигідне тільки Кремлю, а сам Саакашвілі не є гідним речником для вираження певних протестних настроїв українців. Про це заявив екс-заступник помічника глави Пентагону з питань України та Євразії Майкл Карпентер, передає "Голос Америки".

  "Я думаю, що його протистояння з українською владою йде на користь лише Кремлю. Я не думаю, що це добре для українського громадянського суспільства чи для верховенства права. Є чимало достойних українців, які могли би очолити боротьбу з корупцією, і я думаю, що вони і мають це зробити. Це велике та серйозне питання. Саакашвілі правильно ідентифікував проблему, але він не є тією людиною, яка має уособлювати цей рух", – зазначив екс-посадовець Пентагону.

  Так, Карпентер вважає Саакашвілі суперечливою постаттю, оскільки той вживав недемократичні методи у боротьбі проти політичної опозиції у Грузії.

  "Він є надто суперечливою постаттю. Він однозначно викликає полярні реакції у Грузії. Він здійснив реальні глибокі реформи, але водночас використовував державний апарат, аби переслідувати опозицію у спосіб, який не відповідає практиці демократії. Така особа, як Саакашвілі – не думаю, що він правильна особа для того, щоб представляти обурення українців", – наголосив експерт.

  Він додав: "Український народ втомився від корупції, і корупція, на жаль, за останній рік тільки посилилася. Вважаю, що США і Європейський Союз більше зосередилися на власних внутрішніх проблемах і менше уваги звертали на Україну. Зменшився тиск на уряд України з вимогами на практиці втілювати зобов'язання щодо боротьби з корупцією, взяті перед Вашингтоном, Брюсселем та МВФ. Це прикро, але я не думаю, що Міхеїл Саакашвілі – це правильний речник для цих аргументів".

  Нагадаємо, що 11 грудня суд відмовився арештовувати Саакашвілі на час проведення розслідування. Хоча сторона обвинувачення клопотала про цілодобовий домашній арешт Саакашвілі на два місяці. Раніше ж – 8 грудня – силовики затримали екс-президента Грузії та колишнього голову Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. Його доставили до слідчого ізолятора СБУ. 

  Попередній матеріал
  В Україні оголосили штормове попередження
  Наступний матеріал
  "Репортери без кордонів" назвали жахливу кількість загиблих 2017 року журналістів
  Loading...