журналісти на Донбасі
журналісти на Донбасі osvita.mediasapiens.ua

"Репортери без кордонів" назвали жахливу кількість загиблих 2017 року журналістів

У звіті згадується й Україна: зокрема через зникнення двох журналістів на Донбасі

Міжнародні правозахисники "Репортери без кордонів" підрахували, що від 1 січня до 1 грудня 2017 року у світі загинули щонайменше 65 працівників ЗМІ через свою журналістську діяльність. Про це йдеться у звіті організації, опублікованому 19 грудня, передає Deutsche Welle.

Так, у звіті організації йдеться про те, що 39 журналістів було цілеспрямовано вбито, ще 26 загинули під час виконання професійних обов'язків унаслідок бойових дій або терактів.

За даними "Репортерів без кордонів", серед загиблих 55 – чоловіки і ще 10 – жінки. Майже половина з цих журналістів загинули в країнах, де немає збройних конфліктів.

Крім того, міжнародні правозахисники вказали, що найбільш небезпечними країнами для журналістів цього року стали Сирія, Мексика, Афганістан, Ірак та Філіппіни.

Згадується у звіті й Україна – у контексті викрадення двох працівників ЗМІ у самопроголошених "ДНР" і "ЛНР". Це Станіслав Асєєв та блогер Едуард Неделяєв.

Так, за даними "Репортів без кордонів", 2014 року на Донбасі було викрадено більше 30 журналістів. "Той факт, що цьогоріч там викрадено двох працівників ЗМІ, у звіті пояснюється зниженням інтенсивності бойових дій, зміцненням лінії фронту та тим фактом, що нині на непідконтрольних Києву територіях Донбасу майже не залишилось критично налаштованих журналістів", – йдеться в повідомленні.

Також правозахисники кажуть, що загалом цьогоріч по всьому світу загинуло найменше журналістів за останні 14 років. Однією з причин цього "Репортери без кордонів" називають виїзд журналістів із країн, в яких їхня робота стала надто небезпечною, зокрема з Сирії, Іраку, Ємену та Лівії. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

"Колись лунали дитячі голоси": фото покинутих будинків у Водяному – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Саакашвілі не може представляти інтереси українців – Карпентер
Наступний матеріал
На Донбас зайшли сербські снайпери, їх є кому зустріти – штаб
Loading...