5.ua

«Ручне» голосування у ВР: як це було [відео]

  За межі Ради депутати цього дня таки не виїжджатимуть на засідання, а ось за межі здорового глузду таки вибралися. Заради бюджету-2014 і ще казна-чого цю межу вкотре перейдуть.

  Ранкове блокування опозиції продовжується поза залою: у власному кабінеті залишився спікер.

  Олег Медуниця, народний депутат, «Батьківщина»: «Ну, заблокували його».

  Але більшість це не засмучує. У ложі під балконами з’являється віце-спікер Калєтнік – і починається.

  Ігор Калєтнік, перший заступник голови ВРУ: «Оскільки немає можливості обговорювати – то обговорювати не будемо».

  Під виття сирен голова бюджетного комітету просто зачитує рішення, ухвалене опівночі. А далі – просто тиснуть кнопки.

  З опозиціонерів за бюджет всліпу проголосував позафракційний Доній – заради мільйонів для Коломиї.

  Олександр Доній, народний депутат, позафракційний: «Я подавав свої правки – 30 мільйонів – і вони всі були враховані. У мене був вибір – або поганий бюджет  без коштів на Коломию або поганий бюджет з фінансування Коломиї і Городенківщини. Виборці мене зрозуміють».

  Та це лише початок. Виявляється, у Калєтніка із собою список законопроектів. У процесі – штовханина через кнопкодавство. У результаті, в регіонала Малишева – розсічене чоло.

  Тетяна Бахтєєва, народний депутат, ПР: «Генерал сидел на рабочем месте, его ударили. Возенюк ударил. В больницу, швы накладывать – кровь идет, кровь идет!»

  Ухвалити закон про заочне кримінальне провадження – не вдається з першої спроби. Переходять до голосування руками – з результатом «на око», завжди однаковим, який оголошує регіонал Олійник.

  Володимир Олійник, народний депутат, ПР: «От ви мене питайте: «Володимир Миколайович, ви можете підтвердити, що вони голосували?» Так, скажу я, можу – через день-два покажу під-пи-си!»

  У 235-х – на око Олійника – спрощують зняття недоторканості з депутата. Опозиція певна – для тиску для неї, але голосувати не перешкоджає, а згодом традиційно коментує: це заколот.

  Також у 235-х на око змінюють кримінальне законодавство. Переважно все – авторства регіоналів Колесніченка-Олійника. Зміст проектів ніхто не представляє. За такі голосування лідеру регіоналів не соромно – він радіє ухваленню бюджету.

  Журналіст: «Вам не соромно було таким чином голосувати?»

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР: «Нет, вы знаете, совершенно нет. И стыдно должно быть тем, кто не голосовали за этот документ. Это не идеально, но лучше, чем было раньше».

  У якусь мить позафракційний Ляшко заволодів парламентським мікрофоном – його голос волає на всю раду з гучномовців.

  Голос Олега Ляшка: «Це сигнал SOS, це сигнал людям: в Україні відбувається державний заколот! Україна, повставай!»

  А наостанок – після перерви і вже під головуванням спікера – регіонали ухвалюють законопроект Ківалова – подають, як амністію для учасників масових заходів у листопаді-грудні. Після голосування пояснюють – тепер і «Беркут» не нестиме відповідальності за свої дії. 

  Олександр Єфремов, лідер фракції ПР: «Если мы применяем амнистию ко всем, то это одно, а если мы принимаем выборочную амнистию – то такого не бывает».

  До всього спікер достроково закриває третю сесію. Під гімн України – відправляє депутатів на канікули до 4 лютого. Питання про легітимність усього, що відбулося – відкрите.

  Інна Богословська, народний депутат, позафракційна: «Абсолютно нелегітимно. Половина фракції ПР зрозуміла, що їх втемну використали. Там зараз буря. Ніхто з них не знав, що голосують... Але я впевнена, що результатом цих подій будуть вибори президента у 2014 році».

  Після «ручних» перетворень у державі – докори сумління голосувальників не мордують.  

  Олександр Волков, народний депутат, ПР: «Шо ти до мене при***лась?»

  Журналіст: «Так не можна ж так!»

  Олександр Волков, народний депутат, ПР: «Можна – не можна, так ні х*я не можна, а шо робить, б**дь, з такими, як ви, б**дь».

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік і Ян Доброносов, 5 канал

   

   

  Попередній матеріал
  Українська біатлоністка стала 24-ю на спринтерській гонці в Антхольці
  Наступний матеріал
  З Маріїнського парку вивозять учасників мітингу ПР [відео]
  Теги: