5 канал

Політолог: Розведення сил в зоні АТО означає, що в Путіна закінчуються ресурси для тиску

Нині Росія в очах світової спільноти є "країною – спонсором тероризму", вважає Цибулько

Ситуація з міжнародним іміджем Росії змінилась з оприлюдненням звіту по MH17. Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" політичний експерт Володимир Цибулько.

"Ситуацію із Мінськими угодами зараз можна розглядати як закінчення терпіння і ресурсів Путіна, тому що перша результативна дія з розведення військ – це дуже суттєвий сигнал. Це значить, що в Путіна ресурси тиску закінчилися і ситуація якісно змінилася з оприлюдненням звіту MH17. По суті, коли підписувалися Мінські угоди, світ не так глибоко розумів і позицію України, і Україну як жертву. Тобто через призму московської пропаганди все-таки картина світу була більш вигідна для Москви", – сказав експерт.

Він, проте, наголосив, що зараз ми маємо абсолютно інший баланс: "Ситуація змінилась з оприлюдненням звіту по MH17. Нині Росія в очах світової спільноти є "країною – спонсором тероризму" і "стороною конфлікту". Тому, Україна, рухаючись у Мінському процесі по інерції, готує майданчик для чогось більш результативного й принципового". За його словами, розведення військ в зоні АТО – це початок реалізації українського сценарію врегулювання ситуації на Донбасі.

Він також спрогнозував, що останні тижні, які залишаються до виборів у США, будуть присвячені величезному тиску на Україну, аби нав'язати російську картину перебігу подій. Тобто оце маленьке, можна сказати символічне, розведення військ, буде Путіним подаватися як привід для зняття санкцій.

Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Євген Марчук сказав, що нинішнє розведення військ – це підготовка до серйозного вирішення проблеми. Окрім того, він запевнив, що ЗСУ "нічого не покидає". За його словами, відвід військ на 1 км не означає зміну лінії розмежування. Окрім того, 1 км військовим легко контролювати. 

Попередній матеріал
Україна надала англійському суду докази тиску Росії при отриманні кредиту уряду Януковича
Наступний матеріал
Керрі: Захід продовжить санкції проти Росії в разі невиконання Мінських угод

Політолог: Розведення сил в зоні АТО означає, що в Путіна закінчуються ресурси для тиску

Синхронне розведення військових біля Петрівського завершено – Марчук

Українська сторона розпочала розведення сил на ділянці Богданівка-Петровське

Сьогодні розпочинається синхронне розведення військ біля Петрівського – Марчук

Штаб АТО: По промзоні Авдіївки та по Зайцевому бойовики цілили з гранатометів та 82-мм мінометів

Політолог: МВФ від нас фактично вимагає зняти мораторій на продаж та купівлю землі, але так впаде все