Дмитро Разумков
Дмитро Разумков 5 канал

"Розумна політика" Разумкова: що означає нове об'єднання в парламенті і хто до нього увійшов – подробиці

Читайте по-русски
Учасники об'єднання заявляють: на них уже намагається тиснути Банкова

Довго часу не гаяв! Через місяць після відставки ексспікер, а нині позафракційний депутат Дмитро Разумков збирає однодумців. Своїх прихильників скликає у міжфракційне об'єднання. У назві обігрує власне прізвище – "Розумна політика".

До нового об'єднання увійдуть 25 депутатів. Окрім Дмитра Разумкова, вступити погодився ще 21 депутат від "Слуги народу". Двоє з "Батьківщини". І одна позафракційна.

"Справді, це ті люди, які дотримуються принципів, яких важко було зламати й Офісу президента під час голосування за мою відставку. Але я впевнений, що це не межа, і люди приєднуватимуться", – сказав нардеп Разумков.

Серед тих, хто вже приєднався, – і Людмила Буймістер. Нині вона позафракційна, а донедавна була у "Слузі народу" – її з фракції виключили, бо не голосувала за закон про олігархів.

"Влада заявляє один курс, а веде країну в іншому напрямку, тому виникла ідея створити таке об'єднання фахівців, професіоналів, які будуть боротися проти проявів авторитаризму в нашій державі, якого бачимо все більше і більше", – зауважила позафракційна депутатка Буймістер.

До групи Разумкова долучився й Андрій Ніколаєнко – один із двох нардепів "Батьківщини", які увійдуть до нового об'єднання. Він – єдиний із фракції не підтримав відставку Разумкова.

"Чого-чого, а цьому парламенту не вистачає розуму, не вистачає розумних рішень, виваженої політики. Це та сила, з якою не зможе не рахуватися Офіс", – переконаний Андрій Ніколаєнко.

Приєднатися до "Розумної політики" готові понад два десятки "слуг". Свою участь дехто підтвердив у фейсбуці.

"Переконана, що якщо є спільні цілі та спільне бачення – потрібно об'єднуватися", – написала Оксана Дмитрієва.

"Одразу хочу підкреслити, я продовжую роботу у фракції "Слуга народу". Як і раніше я буду підтримувати ті законопроєкти, які мають змінити державу та запустити реформи", – запевнив Іван Юнаков.

У "Слузі народу" кажуть: це лише одне з понад сотні міжфракційних об'єднань у парламенті. І те, що до нього зібралися "слуги" – монобільшість не бентежить, але застерігають...

"Будь-яке об'єднання – це класно, це нормально, нехай люди об'єднуються, я б не перебільшував інформаційне значення цього приводу. Головне, щоб депутати не забували і не відмовлялися від тих цілей, які ставили на виборах", – заявив "слуга народу" Данило Гетманцев.

Водночас експерти пояснюють: таке об'єднання у стінах парламенту жодних повноважень не має. Це радше політична заява нардепів.

"Це клуб по інтересах народних депутатів, які спільно, представляючи різні фракції, можуть працювати над певними темами. Можна оцінювати з точки зору певної політичної декларації депутатів і колишнього спікера, що є мої прихильники, ми об'єднуємося", – пояснює старший аналітик Громадянської мережі "ОПОРА" Олександр Клюжев.

Забрати мандат у тих, хто підтримав Дмитра Разумкова, нині неможливо. Хіба самі напишуть заяви на вихід із фракцій. Тоді партія може ухвалити рішення і позбавити депутатства. Інший варіант – якщо депутатів виключить сама фракція, але на це "слуги" не підуть, прогнозують експерти.

"Тоді може назбиратися кількість людей для створення групи, окремої групи, з правами в ВР. Думаю, цього ніхто не буде робити, тому що це не логічно дати можливість колишньому лідеру партії створити повноцінну депутатську групу, яка буде працювати як суб'єкт парламентського процесу", – пояснює старший аналітик Громадянської мережі "ОПОРА" Олександр Клюжев.

Якщо ж "слуги народу" виключать зі своєї фракції 21 нардепа, ризикують ще й втратити монобільшість. Тому нині карати прихильників Разумкова не мають наміру.

"А за що їх карати? Може якби мені запропонували, я б теж приєднався", – каже Данило Гетманцев.

"Членство в МФО жодним чином не провокує жодних можливих реакцій чи санкцій збоку фракції, в яких депутат перебуває, єдине, що можна зараз уявити, це медійні атаки, фейки", – переконана Людмила Буймістер.

Учасники об'єднання заявляють: на них уже намагається тиснути Банкова.

"Через вас передам привіт Офісу і пораджу не телефонувати і не тиснути на депутатів, які увійшли в МФО, через родичів і колишніх роботодавців", – сказав депутат Ніколаєнко.

Документи про створення міжфракційного об'єднання вже у Верховній Раді. Його офіційна діяльність розпочнеться після оприлюднення під час сесії головою Верховної Ради.

Ірина Сисак, Юрій Усік, "5 канал"

Нагадаємо, раніше стало відомо, що ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков створює у парламенті міжфракційне об'єднання "Розумна політика". Одразу після цього з'явилась інформація, що "слугам народу", які захочуть долучитися до цього МФО, погрожують втратою мандатів.

Попередній матеріал
Творець "Театру на Подолі" і видатний режисер: як колеги та друзі згадують Віталія Малахова
Наступний матеріал
Ляшко анонсував, що в Україну доправлять ще 2,5 мільйона доз вакцини Pfizer уже цього тижня
Loading...
Разумков розповів, як його колеги-нардепи порушували закони: "Це було нижче плінтуса"

Разумков розповів, як його колеги-нардепи порушували закони: "Це було нижче плінтуса"

На посаду голови Ради висунули 5 кандидатур – хто у списку (оновлено)

На посаду голови Ради висунули 5 кандидатур – хто у списку (оновлено)

Рада без Разумкова – як працює парламент без свого спікера та чому не ухвалили жодного законопроєкту

Рада без Разумкова – як працює парламент без свого спікера та чому не ухвалили жодного законопроєкту

Працювати на повну не можуть: як йде робота у Верховній Раді після відсторонення спікера – включення

Працювати на повну не можуть: як йде робота у Верховній Раді після відсторонення спікера – включення

У "Слузі народу" почали збір підписів за відставку спікера Разумкова

У "Слузі народу" почали збір підписів за відставку спікера Разумкова

Разумков прокоментував інформацію про те, що нардепам пропонують гроші за підтримку деяких відставок

Разумков прокоментував інформацію про те, що нардепам пропонують гроші за підтримку деяких відставок